• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 19:29
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 6119
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wszystkie stworzenia duże i małe u świętego Franciszka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 października 2010, 19:26
Aktualizacja: Środa, 6 października 2010, 7:34
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Koty, psy, chomiki, szczury, świnki morskie a nawet wąż znalazły się w zasięgu święconej wody podczas krótkiego nabożeństwa, które miało miejsce przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu z racji wczorajszego dnia patrona świątyni, który jest jednocześnie opiekunem „braci mniejszych”.

Szczekanie, skomlenie i popiskiwanie zagłuszało momentami głos księdza Krzysztofa Lewickiego, miejscowego wikarego, który wprowadził kilkudziesięciu przybyłych – głównie dzieci, starszych i… polityków – w wymowę święta.

Kapłan podkreślił, że Stwórca dał człowiekowi wyższość nad pozostałym dziełem stworzenia, co nie zwalania ludzi od odpowiedzialności za inne istoty. Wręcz przeciwnie: stawia przed nimi zadanie szczególnej troski o swoich „braci mniejszych”. Duchowny przytoczył też kilka opowieści z życia świętego Franciszka, które ukazały wrażliwość patrona świątyni na los zwierząt.

Każdy przybyły miał okazję powiedzieć parę słów o swoim zwierzątku. A menażeria była okazała: mnóstwo psów, ale i sporo kotów. Najbardziej wyróżniał się potężny kot norweski małżonki przewodniczącego rady miasta Huberta Papaja. Dostojne kocisko spoczywało leniwie w ramionach swej pani. Były też gryzonie: głównie szczury i chomiki. Najbardziej egzotycznym przedstawicielem świata zwierząt był gad: wąż. Nie przestraszył się jednak otoczenia kościoła i święconej wody, którą przybyłych obficie skropił ksiądz Krzysztof.

Wśród gości pojawił się poseł Marcin Zawiła, który został przedstawiony jako parlamentarzysta (nie jako kandydat na prezydenta miasta). – Spieszyłem się i nie zabrałem z Cieplic moich psów, z którymi wychodzę na spacer trzy razy dziennie. Z doświadczenia wiem, że posiadanie zwierzęcia czyni człowieka lepszy i ten, kto ma jakieś zwierzę, jest bardziej przystępny w rozmowach – powiedział Marcin Zawiła.

Organizatorzy – wśród nich Anna i Eugeniusz Ragielowie (zastępczyni przewodniczącego rady miasta i prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami) – rozdawali przybyłym pamiątki w postaci monety o nominale cztery zwierzęta oraz gadżety, w tym plan lekcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Iza 5-10-2010 20:18
Raz jeszcze wszystkim braciom mniejszym...duzo zdrowia i zawsze pelnej miski!!!
~ja 5-10-2010 21:18
zapomnielismy o kota bezpanskich , ktore tez zyja i chca jesc.mpoje sasiadki napewno bylv w kosciele ale wola kota wygonic niz dac mu cos zjesc.
~Pospółka 5-10-2010 23:22
Piekna,tradycyjna uroczystość kościelna.Tylko dlaczego te koty i inne zwierzaczki takie upolitycznione? Zwyczajny brak skromności !.
~ 6-10-2010 1:08
zajebi*te zwierzaczki!
~Frytaaaaa 6-10-2010 5:54
matko jak ja strasznie tu wyszlam
~Ja 6-10-2010 8:56
17 zdjęcie jest SUPER!!!! Kotek wygląda świetnie!
~grafi 6-10-2010 9:02
superr
Piipi Jelonkowa 6-10-2010 9:55
~Kochane Zwierzaczki ! ..**BUM.*BUM ! ..*i przemineło WASZE Święto ! Zyczę WAM, aby opieka nad WAMI była zawsze SUPER i nie była uzależniona od **humoru WASZEGO *właśćiciela ! ~Wirtualne *sercowe *przytulanki ! piipi
jgajewski 6-10-2010 10:02
Drodzy Państwo ! Ciekawe, co powiedziałyby zwierzaki o "Politykach" , gdyby mówić umiały !!! Jestem pewien, że to nie do publikacji ... Organizatorom radzę, zorganizować / teraz / , ZLOT MÓCHÓWEK BZYKÓWEK !!! Zobaczycie, że wszyscy przyjdą !! Mało - ONI je własnoręcznie złapią i przyniosą jako mozolnie wychodowane i przez nich chronione !! Bo ONI bardzo kochają WŁADZĘ !! Tak bardzo, że w Poniedziałek /własnorecznie/, czyścili elewacje budynków na PLACU PIASTOWSKIM . Zobaczcie to w poniedzialkowych wpisach jelonki, jak niektórym do twarzy na tle gaffiti ! Co jeszcze nas czeka ??? Oj czeka czeka !!!! Inwencja rządzących /przed wyborami/, przerasta wyobrażnie wyborców !!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~wow 6-10-2010 10:15
super zmijka .............
Piipi Jelonkowa 6-10-2010 13:42
~C.d ..*bo, .."Miarą.. CZŁOWIECZEŃSTWA.. jest pierszeństwo dla zwierząt"
~Bezrobotny 6-10-2010 16:31
Pipi to chyba pracuje za intelektualistkę wszystkich artykółów ukazujących się w jelonce.Czas najwyższy zatrudnić się w Nowym Yorku na etacie dziennikarskim a nie marnować się w jelonce
~ja 18-10-2010 12:46
co to za klinet ten J Gajewski, czyżby kandydat na radnego????? ten kto nie lub zwirząt nie może byc dobrym czlowiekiem!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group