• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 1:26
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 6082
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wszystkie dzieci lubią misie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 listopada 2007, 15:12
Aktualizacja: 16:26
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Lektura książeczek o misiach oraz wykład o historii tej chyba najpopularniejszej maskotki: tak wyglądały poniedziałkowe Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze.

Impreza odbyła się w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zaproszeni goście zaprezentowali i czytali najmłodszym uczniom naszej szkoły książeczki o misiach oraz zapoznali dzieci z oddziałów zerowych z historią pluszowego misia – poinformowała Paulina Dzikowska, która wraz z Edytą Rząsą, Anną Dyjak oraz Eweliną Lasotą zorganizowały spotkanie.

Wśród gości znaleźli się Ewa Podgórna, bibliotekarka Grodzkiej Biblioteki Publicznej, Iwona Drzewiecka, pedagog oraz Krzysztof Najman, katecheta z „ósemki”.

Podczas spotkania odbyły się także liczne konkursy czytelnicze i plastyczne, zabawy ruchowe związane z tematyką misia. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni. – Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci z klas I–III oraz przepiękna sceneria pluszowych niedźwiadków, przyniesionych przez dzieci do biblioteki szkolnej – dodaje Paulina Dzikowska.

Światowy Dzień Pluszowego Misia był w Szkole Podstawowej nr 8 obchodzony po raz pierwszy, jednak fascynacja i zainteresowanie dzieci obchodami tego dnia zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem. W „ósemce” planują, że święto zostanie wpisane na stałe do kalendarza naszych imprez.

Paulina Dzikowska przypomina przy okazji, że w SP nr 8 cyklicznie organizowane są spotkania czytelnicze.
– Raz w miesiącu zapraszamy znaną i lubianą postać z Jeleniej Góry do uczestnictwa w głośnym czytaniu dla uczniów naszej szkoły – podkreśla. W ubiegłym miesiącu baśnie ze swojej domowej biblioteczki czytała Joanna Żelaśkiewicz, lekarz pediatra, specjalista medycyny rodzinnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Janina od sw. Wojciecha 28-11-2007 2:28
....A KATECHETA PO CO TAM SIE ZNALAZL ?
MaxMad 28-11-2007 9:57
"Zaproszeni goście zaprezentowali i czytali najmłodszym uczniom naszej szkoły książeczki o misiach oraz zapoznali dzieci z oddziałów zerowych z historią pluszowego misia" - czytanie nie boli!
~... 28-11-2007 21:21
MaxMad - to startuj do SP8 i poczytaj dzieciakom.
~K.T.O 29-11-2007 23:12
Gratuluję pomysłu! Tak trzymać! Nic tak nie rozwija jak głośne czytanie! BRAWA DLA POMYSŁODAWCY!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group