Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4830
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wszyscy równi przy opłatku

Niedziela, 16 grudnia 2007, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Wszyscy równi przy opłatku
Fot. rylit
Plac Piastowski gościł w sobotę mieszkańców na przedświątecznym spotkaniu pod chmurką. Setki osób przybyły w sobotnie popołudnie do centrum uzdrowiska Cieplice, aby przed nadchodzącymi świętami podzielić się opłatkiem.

Nie była to jednak typowa Wigilia, ale spotkanie ekumeniczne organizowane od kilku lat przez Stowarzyszenie Miłośników Cieplic.
W ten sposób mieszkańcy uzdrowiskowej części Jeleniej Góry chcą podkreślić swoją niezależność (Cieplice były kiedyś osobnym miastem), ale jednocześnie zaznaczyć wspólnotę, jaką tworzą z pozostałymi jeleniogórzanami.

Zaproszono duchownych trzech obrządków. Wspólnie modlili się księża Józef Stec, proboszcz parafii katolickiej, duszpasterz polsko–katolicki Jan Belniak oraz ks. Bazyli Sawczuk, proboszcz parafii prawosławnej. Zabrakło tylko księdza Wiesława Suchoraba z ewangelickiej parafii Zbawiciela.

Były życzenia świąteczne od prezydenta miasta Marka Obrębalskiego i przede wszystkim gorące życzenia zgromadzonych, które niczym w piosence Czerwonych Gitar, składali wszyscy wszystkim. A do tego na rozgrzewkę gorące napitki i kruche ciasteczka, które rozdawali członkowie SMC podkreślając, że jest to spotkanie i dar dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group