Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8262
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wszyscy jesteśmy… kontrabasistami

Poniedziałek, 10 października 2016, 8:20
Aktualizacja: Wtorek, 11 października 2016, 7:28
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Wszyscy jesteśmy… kontrabasistami
Fot. Robert Czepielewski
Do ostatniego miejsca widzowie wypełnili wczoraj (09.10) scenę studyjną Teatru im. C. K. Norwida, na której Krzysztof Rogacewicz zaprezentował się w sztuce Patricka Suskinda „Kontrabasista” w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego.

Aktor po raz kolejny pokazał, że do sukcesu potrzebny jest dobry tekst i pomysł, w jaki sposób go pokazać. W „Kontrabasiście” w sposób bardzo wyrazisty Krzysztof Rogacewicz przedstawił współczesnego człowieka, z całym jego bagażem emocjonalnym, z jego lękami, marzeniami czy też ukrytymi pragnieniami.

- Tekst Suskinda mówi o każdym z nas bez wyjątku. Nie każdy od razu zdobywa szczyty, do tego się dąży, każdy potrzebuje pewnej umiejętności, żeby zdobyć ten szczyt, dlatego jest to tekst ponadczasowy, bo większość z nas boryka się z podobnymi problemami, jak właśnie kontrabasista. Każdy ma swój zespół , mały czy duży, to nie ma znaczenia, po prostu każdy musi się w tym zespole odnaleźć – opowiada aktor.

Spektakl na deskach Teatru Norwida był ostatnia szansą zobaczenia „Kontrabasisty” przed wyjazdem Krzysztofa Rogacewicza 1 listopada do Nowego Jorku na prestiżowy Festiwal Teatralny United Solo, podczas którego przedstawi granego wczoraj „Kontrabasistę”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group