Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5564
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wstyd w tunelu

Środa, 22 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 22 marca 2006, 9:19
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wstyd w tunelu
Fot. Krzysiek
Fatalne wrażenie na mieszkańcach i turystach robi przejście podziemne łączące ulice 1 Maja z Wincentego Pola. Kilka lat po remoncie popularny tunel jest pomazany farbą, brudny i cuchnący.

Przejście należy do Polskich Kolei Państwowych. Codziennie korzystają z niego setki mieszkańców Zabobrza, którzy udają się w okolice dworca i do centrum Jeleniej Góry.

Miejsce to upodobali sobie także wandale. Zniszczyli założone na suficie przejścia panele, ściany oszpecili napisami. Nie brakuje także osób, które w godzinach wieczornych załatwiają w przejściu potrzeby fizjologiczne.

Rzadko pojawia się tam straż miejska oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. A patologia kwitnie. PKP nie ma także pieniędzy na kolejny remont przejścia.
Poprzedni wykonano dość niefortunnie. Wróciło istniejące kiedyś zadaszenie schodów, ale nie pomyślano o osobach niepełnosprawnych i przewożących dzieci w wózkach. Te mogą korzystać z przejścia tylko dzięki uprzejmości innych, którzy pomagają znosić i wnosić te pojazdy. Bariery architektoniczne nie zostaną zlikwidowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group