Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5019
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wstyd dla Jeleniej Góry? Kto wtargnął na boisko?

Wiadomości: Szczedrzykowice
Piątek, 14 września 2012, 13:29
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2012, 20:52
Autor: Przemo
Fot. Wincenty Kołodziejski www.lca.pl
W minioną środę Wydział Dyscypliny przy DZPN–ie zajął się sprawą wtargnięcia na boisko osoby niezadowolonej z poziomu sędziowania podczas meczu Orkan Szczedrzykowice – Karkonosze Jelenia Góra. Z relacji świadków wynika, że mógł to być prezes Karkonoszy Tadeusz Duda.

Dzięki uprzejmości portalu "lca.pl" publikujemy zdjęcie zrobione podczas zajścia na obiekcie w Szczedrzykowicach. Mecz w ramach 5. kolejki IV-ligi odbył się 2. września, w dramatycznych okolicznościach komplet punktów wywalczyła ekipa Orkana.

- Każdy ma prawo mieć nerwy jak w 85' prowadzi się 2:1 i później przegrywa 2:3 to każdego ponosi: zawodników, trenerów czy działaczy. Piłka jeszcze dobrze w siatce nie siadła na ziemię, a sędzia kończy mecz. Nie było żadnych problemów, w każdym meczu są służby porządkowe, jest policja i mają prawo interweniować jakby coś się działo. Wszystko było w ramach granic przyzwoitości, a adrenalina każdemu skacze - tłumaczył prezes Karkonoszy, Tadeusz Duda.

Sprawą zajął się Wydział Dyscypliny przy Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej, jednak z opisu w protokole nie wynika jakoby sprawcą zajść miał być prezes Karkonoszy:

- Z opisu sędziego wynika, że na boisko wtargnął kibic, który szybko został usunięty. Nie ma żadnej wzmianki o tym, żeby był to prezes Karkonoszy. Najważniejszymi dokumentami zgodnie z regulaminem WD DZPN-u jest opis sędziego i delegata, który był na meczu. Postąpiliśmy zgodnie z tymi opisami, nie jestem zobligowany do przekazania informacji poza strony zainteresowane czyli komisję dyscyplinarną i kluby. Sprawa nie będzie dalej badana - powiedział nam Filip Dębski z WD DZPN-u.

Bez względu na to kim był sprawca zajść takie zachowanie nie przynosi chluby miastu, które jest reprezentowane na dolnośląskich boiskach, czy to na wsi (jak Szczedrzykowice) czy w większych miastach należy zachować minimum przyzwoitości. Piłkarze obu drużyn stworzyli świetne widowisko, jeleniogórzanie zostawili serce na boisku, ale nie zawsze wygrywa ten kto ma przewagę, liczy się to co "w sieci".

Zawodnicy są od grania, sędziowie od sędziowania, kibice od dopingowania, działacze również mają swoje określone zadania. Niestety powszechnym zjawiskiem jest, że wiele osób uważa się za najlepszego arbitra i znawcę futbolu i pod wpływem emocji obraża się sędziów, piłkarzy, czasem dochodzi do rękoczynów. A wystarczy przejść odpowiednie szkolenie i rozpocząć karierę sędziowską...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ZłuPorucznik 14-09-2012 15:13
Pięćdziesiąta liga. Naprawdę już nie ma w regionie innych ważniejszych dyscyplin sportowych? Rozumiem gdyby to była II, I liga, no już III nawet, ale na takim poziomie naprawdę nie warto się czymś takim zajmować, bo to nikogo oprócz samych piłkarzy i ich rodzin to nie interesuje. Naprawdę.
~kibic ksk 14-09-2012 15:48
A ja myślę, że interesuje. W końcu to klub na który dotacja idzie z publicznych pieniędzy. I jak taka osoba "zarządzająca" klubem może tak się zachowywać. Uważam że prezydent powinien się o tej sprawie dowiedzieć i zrobić wkońcu z tym porządek.
~ksk 14-09-2012 20:56
pewnie to wina % że tak się zachował;)
~ehh 14-09-2012 22:18
Podobno to już nie pierwszy raz...
~do ksk 15-09-2012 12:23
poco pije te wina przed meczem ???
~ 15-09-2012 13:00
Wstyd dla karkonoszy za prezesa pijaka a może Waluś na prezesa on podobno nie pije
~Waluś 15-09-2012 13:50
Ja też pije wina ale z plastikowych kubków
~papi 15-09-2012 15:44
z jelenia chyba odwrotnie w podgórzynie wiocha jak w jeleniej dziurze jakie miasto tacy ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!1
~do Walusia 15-09-2012 17:10
tak trzymaj !!! A dzisiaj jak z prezesem, czy też rozgonił mecz?
~17sqandal 15-09-2012 18:48
panie < przemo> ( redaktorku tych wypocin ) żeby być sędzią nie wystarczy wypełnić deklaracje a odbyć kurs sędziowski uzyskać uprawnienia i dopiero sędziować , piszesz pan bzdury o jakiś deklaracjach , należy jednak sprawdzić co się pisze , pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group