Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8260
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczedrzykowice: Wstyd dla Jeleniej Góry? Kto wtargnął na boisko?

Piątek, 14 września 2012, 13:29
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2012, 20:52
Autor: Przemo
Szczedrzykowice: Wstyd dla Jeleniej Góry? Kto wtargnął na boisko?
Fot. Wincenty Kołodziejski www.lca.pl
W minioną środę Wydział Dyscypliny przy DZPN–ie zajął się sprawą wtargnięcia na boisko osoby niezadowolonej z poziomu sędziowania podczas meczu Orkan Szczedrzykowice – Karkonosze Jelenia Góra. Z relacji świadków wynika, że mógł to być prezes Karkonoszy Tadeusz Duda.

Dzięki uprzejmości portalu "lca.pl" publikujemy zdjęcie zrobione podczas zajścia na obiekcie w Szczedrzykowicach. Mecz w ramach 5. kolejki IV-ligi odbył się 2. września, w dramatycznych okolicznościach komplet punktów wywalczyła ekipa Orkana.

- Każdy ma prawo mieć nerwy jak w 85' prowadzi się 2:1 i później przegrywa 2:3 to każdego ponosi: zawodników, trenerów czy działaczy. Piłka jeszcze dobrze w siatce nie siadła na ziemię, a sędzia kończy mecz. Nie było żadnych problemów, w każdym meczu są służby porządkowe, jest policja i mają prawo interweniować jakby coś się działo. Wszystko było w ramach granic przyzwoitości, a adrenalina każdemu skacze - tłumaczył prezes Karkonoszy, Tadeusz Duda.

Sprawą zajął się Wydział Dyscypliny przy Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej, jednak z opisu w protokole nie wynika jakoby sprawcą zajść miał być prezes Karkonoszy:

- Z opisu sędziego wynika, że na boisko wtargnął kibic, który szybko został usunięty. Nie ma żadnej wzmianki o tym, żeby był to prezes Karkonoszy. Najważniejszymi dokumentami zgodnie z regulaminem WD DZPN-u jest opis sędziego i delegata, który był na meczu. Postąpiliśmy zgodnie z tymi opisami, nie jestem zobligowany do przekazania informacji poza strony zainteresowane czyli komisję dyscyplinarną i kluby. Sprawa nie będzie dalej badana - powiedział nam Filip Dębski z WD DZPN-u.

Bez względu na to kim był sprawca zajść takie zachowanie nie przynosi chluby miastu, które jest reprezentowane na dolnośląskich boiskach, czy to na wsi (jak Szczedrzykowice) czy w większych miastach należy zachować minimum przyzwoitości. Piłkarze obu drużyn stworzyli świetne widowisko, jeleniogórzanie zostawili serce na boisku, ale nie zawsze wygrywa ten kto ma przewagę, liczy się to co "w sieci".

Zawodnicy są od grania, sędziowie od sędziowania, kibice od dopingowania, działacze również mają swoje określone zadania. Niestety powszechnym zjawiskiem jest, że wiele osób uważa się za najlepszego arbitra i znawcę futbolu i pod wpływem emocji obraża się sędziów, piłkarzy, czasem dochodzi do rękoczynów. A wystarczy przejść odpowiednie szkolenie i rozpocząć karierę sędziowską...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
101
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group