Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2785
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wstęga przecięta – dzieci mogą się bawić

Poniedziałek, 31 maja 2021, 18:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wstęga przecięta – dzieci mogą się bawić
Fot. Przemek Kaczałko
Powrót do szkoły do pełnej nauki stacjonarnej w SP 10 był dodatkowo radosny, bowiem oficjalnie otworzono plac zabaw i inne elementy infrastruktury przeznaczonej dla dzieci i młodzieży, które pojawiły się dzięki inicjatywie z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt pod nazwą "Radosna Dziesiątka" o wartości ok. 450 tys. zł zyskał uznanie mieszkańców w głosowaniu JBO 2020. Od listopada uczniowie i okoliczni mieszkańcy czekali na otwarcie i w końcu - w "wigilię" Dnia Dziecka - mogli skorzystać z atrakcji.

Sami sobie "wydeptali" park zabaw i gratulowałem dyrektorowi liczby głosów, którą oddano na ten projekt - to było prawie 1000. Wiem, że w tym roku składają kolejny projekt i chcą zebrać jeszcze więcej głosów - powiedział Jerzy Łużniak, który wraz z dyrektorem placówki towarzyszył dzieciom w przecięciu wstęgi.

W ramach projektu wykonano nową nawierzchnię na bieżni lekkoatletycznej oraz plac zabaw dla dzieci do 11. roku życia, a także strefę street workout dla dzieci powyżej 11 lat.

Pierwszy dzwonek od prawi roku - szkoła ożyła. Wszyscy czekaliśmy na ten powrót, a najbardziej dzieci. Budowanie relacji, więzi - tego im brakowało - powiedział na wstępie Paweł Domagała, dyrektor SP 10.

Jak zapowiada dyrektor, dzieci spoza szkoły będą mogły korzystać z nowych urządzeń od godz. 16:00 do godzin wieczornych, również w weekendy.

W projekcie złożonym do JBO 2022 ma się znaleźć doposażenie bazy sportowej - nowa nawierzchnia (chlorokauczukowa) na płycie betonowej boiska, modernizacja oświetlenia obiektu oraz klasa na świeżym powietrzu, aby w ciepłych miesiącach dzieci mogły odbywać naukę w innych warunkach.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group