Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6268
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca z przewoźnikiem

Piątek, 29 marca 2019, 8:11
Aktualizacja: Sobota, 30 marca 2019, 12:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca z przewoźnikiem
Fot. Wojciech Balik
Do grona partnerów Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" dołączyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Jeleniej Górze. Dla miejskiej spółki to szansa na pozyskanie potencjalnych pracowników, a dla szkoły możliwość kształcenia uczniów w praktyczny sposób.
Szkoła otrzyma wsparcie merytoryczne i finansowe, uczniowie otrzymają wiedzę od praktyków znających zawód, poznają organizację pracy w MZK, a dla samej spółki to potencjalni pracownicy po zakończeniu edukacji – powiedziała Agata Buśko, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Klasy pod patronatem MZK ruszą od 1 września 2019 roku i obejmą cały cykl kształcenia (3 lata szkoły branżowej, 5 lat technikum).

Nie wyobrażam sobie, żeby szkoła, która prężnie kształci „samochodziarzy” nie miała podpisanej umowy z największym zakładem z pojazdami wielkogabarytowymi i ich mechaniką. To partnerstwo otwiera szerokie perspektywy – dla samego zakładu w sensie pozyskania kadry pracowniczej, a dla nas, że pracują na faktycznym sprzęcie, użytkowanym w Jeleniej Górze – mówił po podpisaniu umowy Piotr Iwaniec, dyrektor ZST „Mechanik”.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group