Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 8092
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Współpraca na rzecz niepełnosprawnych

Sobota, 6 listopada 2021, 6:02
Autor: WAC
Powiat: Współpraca na rzecz niepełnosprawnych
Fot. WAC
Wczoraj (5.11) w starostwie powiatowym odbyło się spotkanie władz powiatu karkonoskiego z kierownikami ośrodków pomocy społecznej z gmin z terenu powiatu.

Spotkanie ma zapoczątkować ściślejszą współpracę starostwa powiatowego z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej. Kierowniczkom ośrodków pomocy społecznej przekazano informacje na temat różnego rodzaju form wsparcia z jakich mogą skorzystać osoby niepełnosprawne za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Są to między innymi dotacje na likwidacje barier architektonicznych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Spotkanie było też okazją do podziękowania kierowniczkom GOPS – ów za ich pracę na rzecz osób wymagających pomocy i wsparcia instytucjonalnego.

Sporo miejsca podczas spotkania poświęcono również szczególnemu udogodnieniu dla osób mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się, w tym starszych, chorych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidomych lub słabowidzących, które jednocześnie nie są mobilne. Chodzi o projekt pt. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door”, dzięki któremu niepełnosprawni mogą zamówić bezpłatny przewóz, między innymi do urzędu, na zabiegi rehabilitacyjne, do lekarza, na zajęcia klubu seniora, do teatru lub innej placówki kultury.

Jak mówi sekretarz powiatu Ewa Lijewska – Małachowska - starostwo liczy, że dzięki współpracy z ośrodkami pomocy społecznej starostwu łatwiej będzie dotrzeć do mieszkańców z informacjami o tym z jakich form pomocy mogą skorzystać

Okazuje się, że gdy rozmawiamy z różnymi osobami, że ludzie nie wiedzą o tym – mówi E. Lijewska – Małachowska. - Mimo że zamieszczamy informacje na ten temat na Facebooku i na naszej stronie internetowej. Musimy jednak brać pod uwagę, że nie każdy przegląda media społecznościowe i nie każdy korzysta z sieci. Dlatego dzięki współpracy jaka się dziś zaczęła chcemy dotrzeć z tą wiedzą bezpośrednio do mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
5
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
121
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group