Poniedziałek, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 5643
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Współpraca możliwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 maja 2019, 8:23
Aktualizacja: Piątek, 10 maja 2019, 9:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wspólne posiedzenie radnych powiatowych i miejskich, zajmujących się w komisjach stałych takimi dziedzinami, jak kultura, turystyka czy sport – okazało się bardzo potrzebne. Pojawia się szansa, że współpraca na rzecz promocji całego regionu Karkonoszy może być szersza, niż tylko rozdawanie ulotek i materiałów promocyjnych na targach turystycznych.

Zarząd Rady Powiatu nowej kadencji od początku stara się pracować w terenie - organizowane są wyjazdowe posiedzenia komisji i spotkania z przedstawicielami gmin i instytucji, aby otworzyć się na współpracę. W środę przyszedł czas na spotkanie z radnymi Miasta Jeleniej Góry oraz przedstawicielami instytucji kultury.

Dotychczas współpraca ograniczała się głównie do wzajemnych promocji materiałów reklamowych podczas wyjazdowych targów turystycznych, dodatkowo Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze pełni też funkcje biblioteki powiatowej (dzięki skromnej dotacji z powiatu). Jak podkreślał starosta, nowy zarząd to nowe spojrzenie na region i chęć współpracy, stąd tego typu spotkania.

Na początku kadencji podpisaliśmy porozumienie o wzajemnej promocji nie tylko z gminami, ale także z Miastem Jelenia Góra. Ta współpraca jest dobra i mam nadzieję, że będzie kontynuowana - mówił starosta Krzysztof Wiśniewski, który wspomniał również, że warto rozmawiać o wzajemnej promocji poprzez kluby sportowe. - Wspieramy wszelkie inicjatywy oraz szkoły, natomiast oficjalnej współpracy nie ma i warto o tym rozmawiać - mówił przed rozpoczęciem posiedzenia starosta jeleniogórski.

W trakcie spotkania w sali konferencyjnej rozmowy dotyczyły kultury i promocji. Przedstawiciele powiatu mówili m.in. o zapoczątkowanej współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym, czy Lasami Państwowymi. Gabriela Zawiła (przewodnicząca Komisji Kultury jeleniogórskiej rady) zaapelowała o powrót do wspólnej promocji (również w sensie finansowym) poprzez Informację Turystyczną, którą prowadzi Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

W temacie wydarzeń kulturalnych jeleniogórscy radni i przedstawiciele instytucji mówili o potrzebie dotarcia do różnych odbiorców.

Obecna promocja jest rodem z lat 90. - mówił Mariusz Gierus, oceniając gazetki promocyjne. Jeleniogórski radny zwrócił uwagę, że trzeba w różny sposób docierać do rodzin, młodzieży, dorosłych, czy seniorów. Dodatkowo zasygnalizował pomysł o powoływaniu "Ambasadorów Karkonoszy", bowiem jest wiele osób publicznych z naszego miasta i okolic (nie tylko Maja Włoszczowska), które mogłyby promować region.

Z kolei przedstawiciele instytucji kultury dowiedzieli się, że na terenie powiatu są tablice ogłoszeniowe, gdzie bezpłatnie mogą reklamować wydarzenia, które się u nich odbędą. Lista takich punktów w najbliższych tygodniach ma trafić do Urzędu Miasta, a współpraca powinna działać w obie strony (imprezy z gmin powiatu powinny być również reklamowane na terenie miasta).

Nie zabrakło apelu o odświeżenie oznakowań tras rowerowych, spacerowych. Zwrócono też uwagę na niewykorzystany potencjał Uzdrowiska Cieplice, które za czasów nowego zarządu ma zabraniać np. wywieszania afiszy Zdrojowego Teatru Animacji, z kolei Sanatorium Agat nie robi takich problemów.

Maciej Gałęski (przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu) mówił też o planowanym na jesień 2019 r. Kongresie Kultury, gdzie można będzie omówić m.in. szczegóły dalszej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~miriri 9-05-2019 10:55
Szkoda na nich czasu, były prezydent i jego ekipa mieli całe lata na wprowadzenie zmian. Teraz też niż nie zrobiłą. W powiecie widać świeżość, w Jeleniej te same stare kapcie, w których miasto człapie bez celu.
~ 9-05-2019 14:18
Leśne Dziadki do lasu, a Smerfy na czerwoną polanę, zaś Gargamel i Klakier niech sobie wreszcie dadzą na wstrzymanie - bajkowy świat to legenda.
~gość stąd 9-05-2019 16:48
Nic się nie dzieje samo i nagle. Już to spotkanie świadczy o tym, że coś się ruszy. Oby. Jest okazja do zmiany i potrzeba. Trzymam kciuki! Może wreszcie skończą się pytania znajomych spoza regionu: Jadę w Karkonosze, na jakiej stronie znajdę wszystkie Wasze imprezy, żeby czegoś nie przegapić?
~Fantazja 9-05-2019 16:55
Kiedyś to mi turyści mówili , że jakiś rolnik wygrywał na forach internetowych poświęconych turystyce , a nawet internetu nie miał , a teraz, nima hektara.
~ 9-05-2019 23:45
Zarząd uzdrowiska Cieplice zabrania wywieszania plakatów? Jesteśmy otwarci na współpracę, wspieramy wiele inicjatyw, proszę o zdementowanie wypowiedzi. Wspieramy teatr, kiedy tylko o to prosi. Współpracujemy z Muzeum Przyrodniczym, Teatrem im. C.K Norwida, Muzeum Karkonoskim. Szkoda, że nie zaproszono Uzdrowiska do rozmowy. Z wyrazami szacunku dla Rozmówców- Urszula Bakowska-Morawska
~Kamil01928129 10-05-2019 9:59
może KPR-em się ci nasi dzielni radni zajmą? Gdzieś czytałem, że robi się finansowa tragedia. Jak nie KPR to w ekstralidze jakiejkolwiek dyscypliny nie pojawimy się pewnie i 20 lat.
~Ad rem 10-05-2019 10:04
Kampingowy nr 142 przyłapany in flagranti na bezpłodnej kolaboracji z dojną zmianą. SIC! Powód do wstydu niż do chwalenia się publicznie.
~. 10-05-2019 21:48
Słuchajcie trolle, ile wam płacą za plucie na tzw. "komunistów i złodziei", tryska z was miłość do "dobrej zmiany". Zrezygnujcie ze "świni +", za "krowę +" prezes obiecał pięć razy więcej, a "te pieniądze wam się po prostu należą".
~ 23-05-2019 16:07
do: ~. (21:48)
ty hodowco czerwonych pająków+, weż kredyt, zmień pracę,lub wyjedż za granicę,może tam założysz większą hodowlę-baranów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group