Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3150
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca możliwa

Czwartek, 9 maja 2019, 8:23
Aktualizacja: Piątek, 10 maja 2019, 9:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca możliwa
Fot. Przemek Kaczałko
Wspólne posiedzenie radnych powiatowych i miejskich, zajmujących się w komisjach stałych takimi dziedzinami, jak kultura, turystyka czy sport – okazało się bardzo potrzebne. Pojawia się szansa, że współpraca na rzecz promocji całego regionu Karkonoszy może być szersza, niż tylko rozdawanie ulotek i materiałów promocyjnych na targach turystycznych.

Zarząd Rady Powiatu nowej kadencji od początku stara się pracować w terenie - organizowane są wyjazdowe posiedzenia komisji i spotkania z przedstawicielami gmin i instytucji, aby otworzyć się na współpracę. W środę przyszedł czas na spotkanie z radnymi Miasta Jeleniej Góry oraz przedstawicielami instytucji kultury.

Dotychczas współpraca ograniczała się głównie do wzajemnych promocji materiałów reklamowych podczas wyjazdowych targów turystycznych, dodatkowo Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze pełni też funkcje biblioteki powiatowej (dzięki skromnej dotacji z powiatu). Jak podkreślał starosta, nowy zarząd to nowe spojrzenie na region i chęć współpracy, stąd tego typu spotkania.

Na początku kadencji podpisaliśmy porozumienie o wzajemnej promocji nie tylko z gminami, ale także z Miastem Jelenia Góra. Ta współpraca jest dobra i mam nadzieję, że będzie kontynuowana - mówił starosta Krzysztof Wiśniewski, który wspomniał również, że warto rozmawiać o wzajemnej promocji poprzez kluby sportowe. - Wspieramy wszelkie inicjatywy oraz szkoły, natomiast oficjalnej współpracy nie ma i warto o tym rozmawiać - mówił przed rozpoczęciem posiedzenia starosta jeleniogórski.

W trakcie spotkania w sali konferencyjnej rozmowy dotyczyły kultury i promocji. Przedstawiciele powiatu mówili m.in. o zapoczątkowanej współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym, czy Lasami Państwowymi. Gabriela Zawiła (przewodnicząca Komisji Kultury jeleniogórskiej rady) zaapelowała o powrót do wspólnej promocji (również w sensie finansowym) poprzez Informację Turystyczną, którą prowadzi Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

W temacie wydarzeń kulturalnych jeleniogórscy radni i przedstawiciele instytucji mówili o potrzebie dotarcia do różnych odbiorców.

Obecna promocja jest rodem z lat 90. - mówił Mariusz Gierus, oceniając gazetki promocyjne. Jeleniogórski radny zwrócił uwagę, że trzeba w różny sposób docierać do rodzin, młodzieży, dorosłych, czy seniorów. Dodatkowo zasygnalizował pomysł o powoływaniu "Ambasadorów Karkonoszy", bowiem jest wiele osób publicznych z naszego miasta i okolic (nie tylko Maja Włoszczowska), które mogłyby promować region.

Z kolei przedstawiciele instytucji kultury dowiedzieli się, że na terenie powiatu są tablice ogłoszeniowe, gdzie bezpłatnie mogą reklamować wydarzenia, które się u nich odbędą. Lista takich punktów w najbliższych tygodniach ma trafić do Urzędu Miasta, a współpraca powinna działać w obie strony (imprezy z gmin powiatu powinny być również reklamowane na terenie miasta).

Nie zabrakło apelu o odświeżenie oznakowań tras rowerowych, spacerowych. Zwrócono też uwagę na niewykorzystany potencjał Uzdrowiska Cieplice, które za czasów nowego zarządu ma zabraniać np. wywieszania afiszy Zdrojowego Teatru Animacji, z kolei Sanatorium Agat nie robi takich problemów.

Maciej Gałęski (przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu) mówił też o planowanym na jesień 2019 r. Kongresie Kultury, gdzie można będzie omówić m.in. szczegóły dalszej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group