Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8164
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca międzykontynentalna

Niedziela, 26 sierpnia 2018, 9:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 9:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca międzykontynentalna
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej gościła wczoraj (25.08) delegacja z Chin. To efekt ostatniego wyjazdu grupy jeleniogórzan z prezydentem miasta na czele, którzy niedawno przebywali w mieście partnerskim Jeleniej Góry – Changzhou. Przedstawiciele naszej uczelni oraz chińskiej podpisali porozumienie, w ramach którego możliwa będzie wymiana kadry naukowej, a być może i studentów.

Umowa pomiędzy Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze a Instytutem Technicznym w Changzhou ma dotyczyć przede wszystkim trzech obszarów: technicznego, pedagogicznego i nauki języków. Jak zaznaczył rektor, jeleniogórska uczelnia ma już kilkanaście tego typu umów z innymi ośrodkami akademickimi.

- Polska to piękny kraj o długiej historii. Byłam bardzo podekscytowana, że mogę tu przybyć. Podpiszemy porozumienie, dzięki któremu nasza kadra i studenci będą mogli studiować, zbierać doświadczenie i poznawać kulturę w Polsce – powiedziała Zhu Juanfen, dyrektor Departamentu Wymiany Międzynarodowej i Kooperacji, która miło wspomina wizytę prezydenta Jeleniej Góry w Chinach.
- Siłą napędową rozwoju dydaktyki, nauki jest wymiana doświadczeń i my jako szkoła wyższa o profilu praktycznym jesteśmy głęboko zainteresowani współpracą z innymi ośrodkami – powiedział Marian Ursel, rektor KPSW.
- Podczas wizyty w Chinach udało nam się nawiązać współpracę z trzema uczelniami w Changzhou, w tym z wielkimi uniwersytetami, bo warto wspomnieć, że jeden z nich ma tylu studentów, co Jelenia Góra wszystkich mieszkańców – powiedziała Grażyna Malczuk, kanclerz KPSW. - Do tej pory gościliśmy u nas nauczycieli z tych uczelni. Prowadzili oni wykłady dla naszych studentów, ale dzięki wsparciu finansowym z Unii Europejskiej mamy środki na wizytę naszych dydaktyków w Chinach. W pewnym momencie dojdzie też do wymiany studentów – dodała kanclerz.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
4
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group