Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8642
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wspólnym śpiewem na chwałę Pana

Wtorek, 10 listopada 2009, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Ania
REGION: Wspólnym śpiewem na chwałę Pana
Fot. Łukasz Lewkowicz
Koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza w miniony piątek przyciągnął mnóstwo osób do kościoła p.w. NMP w Kowarach. Słuchacze pozwolili porwać się muzyce, a wielu z nich powtarza: takich występów w naszym mieście powinno być więcej.

Chór Ekumeniczny działa przy Kościele „Wang”. Jego wyjątkowość polega nie tylko na wysokim poziomie wykonywanych utworów, ale przede wszystkim na tym, że tworzą go zarówno ewangelicy, jak i katolicy. W ten sposób pokazują, że wspólnie mogą coś zrobić. Są to zarówno studenci, jak i osoby w średnim wieku. Chór prowadzi jeleniogórski muzyk Bernard Stankiewicz.

Jak mówi ksiądz Edwin Pech, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wang, repertuar jest uniwersalny, a chór występuje na wielu uroczystościach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

- Koncert bardzo mi się podobał. W Kowarach powinno odbywać się znacznie więcej tego typu imprez. Ludzie chętnie na nie przychodzą. Tym bardziej, że nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd do Jeleniej Góry – mówi Marek Mikrut, kowarzanin i wiceprzewodniczący rady powiatu jeleniogórskiego.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Miłośników Kowar oraz Parafia NMP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group