Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7986
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aachen/Jelenia Góra: Wspólne plany Jeleniej Góry i Aachen

Sobota, 28 kwietnia 2012, 7:51
Aktualizacja: 8:00
Autor: Agrafka
Aachen/Jelenia Góra: Wspólne plany Jeleniej Góry i Aachen
Fot. Starostwo Powiatowe
30–osobowa grupa z jeleniogórskiego starostwa powiatowego oraz innych jednostek samorządowych z Jeleniej Góry pojechała do Aachen. Pobyt był opłacony przez stronę niemiecką, natomiast koszty dojazdu pokryła Fundacja Polsko–Niemiecka. Celem byłła wymiana doświadczeń i praca nad planem dalszej wspólpracy.

- Układaliśmy program współpracy na kolejne lata, a także podsumowywaliśmy realizacje wspólnych zadań przez ostatnie dwa lata - – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatowy.

- Nasza współpraca rozwija się świetnie. Oprócz wspólnych przedsięwzięć w turystyce, wymieniamy się doświadczeniami, m.in. w zakresie pracy domów społecznych, w oświacie, w sporcie. Podczas wyjazdu nie zabrakło warsztatów, na których powstawały nowe pomysły na rozwój naszej współpracy. Motywem przewodnim były trzy pytania dotyczące rozwoju turystyki i kultury, gospodarki i miejsc pracy, a także rozwoju socjalnego i edukacyjnego, zarówno w naszym regionie, jak i w Aachen – podkreślał Wiesław Dzierzb, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Jednym z pomysłów jest utworzenie klasy o profilu „Opieka nad osobami starszymi”, połączonej z nauką języka
obcego. Zajęcia praktyczne miałyby odbywać się zarówno w Jeleniej Górze, jak i Aachen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group