Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7170
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspólne patrole straży miejskiej i granicznej ruszyły w miasto

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 lutego 2011, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 24 lutego 2011, 8:12
Autor: Angela
Fot. Angela
Ulice Jeleniej Góry obok strażników miejskich będą patrolować strażnicy graniczni. Funkcjonariusze będą też brali udział w interwencjach. Wszystko w ramach porozumienia jednostek, zwiększenia bezpieczeństwa, a także wypracowania wspólnych obszarów działania i przygotowania do Euro 2012.

Wczoraj w teren wyruszyły dwa łączone patrole: pieszo-zmotoryzowany i zmotoryzowany. Kiedy jednak temperatura będzie nieco wyższa, na ulicach pojawi się więcej patroli pieszych.

– Patrole łączone ze strażą graniczną będą realizowane w ramach wspólnego uzgodnienia podpisanego przez komendantów obydwu formacji. W związku z tym, że granice UE są granicami wewnętrznymi, zarówno strażnicy graniczni, jak i miejscy mają wiele wspólnych obszarów działania. Wiele interwencji podejmowanych przez naszych strażników dotyczy cudzoziemców i wykroczeń czy przestępstw, których się dopuszczają. Przykładem są żebrzący Rumuni czy też obywatele polscy, którzy przez długi czas poruszający się samochodami z obcymi numerami rejestracyjnymi. Działania prowadzone są również w ramach przygotowań do rozgrywek Euro 2012. Chcemy wypracować mechanizmy wzajemnej współpracy w celu poprawy standardów bezpieczeństwa mieszkańców oraz zagranicznych turystów – mówi Jacek Winiarski, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Wspólne patrole piesze będą przede wszystkim kontrolować centrum miasta, patrole zmotoryzowane pojawią się we wszystkich rejonach miasta. Wczoraj jeden z patroli podjął już wspólną interwencję na placu Ratuszowym. Tam awanturował się mężczyzna oraz na ulicy Solnej, gdzie zostały założone blokady na auta, które pozostawiono w miejscu niedozwolonym.

Od dłuższego czasu funkcjonariusze straży miejskiej i granicznej prowadzą szereg wspólnych działań prewencyjnych, w tym m.in. pogadanki i prelekcje w szkołach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group