Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5773
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wspólne patrole policyjne polsko–czeskie

Sobota, 12 sierpnia 2017, 8:01
Autor: 112
Region: Wspólne patrole policyjne polsko–czeskie
Fot. Użyczone/KMP w Jeleniej Górze
Policjanci z KPP Jablonec nad Nysą, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz strażnik Karkonoskiego Parku Narodowego realizowali w miniony weekend działania na terenie KPN–u i Karpacza. Są to już kolejne działania w ramach wzajemnego wsparcia służb mundurowych w rejonie przygranicznym.

Patrole transgraniczne na terenie powiatu jeleniogórskiego pojawiły się już w 2008 roku i realizują przede wszystkim służbę prewencyjną i ruchu drogowego. W działaniach patrolowych na terenie naszego powiatu biorą również udział policjanci operacyjni z Czech, zwłaszcza w czasie trwania różnego rodzaju imprez.

Wspólne patrole są wynikiem zawartego porozumienia pomiędzy Komendantem Miejskim Policji w Jeleniej Górze i Komendantem Policji w Jabloncu nad Nysą. Wspólne patrole prewencyjne pojawiają się głównie w weekendy, w okresach wzmożonego ruchu turystycznego.

- Zasadniczym celem utworzenia wspólnych patroli jest zwalczanie przestępczości narkotykowej, samochodowej, a także udzielanie wszelkiej pomocy turystom obu krajów – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group