Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6761
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspólne kolędowanie z wrocławskimi chórami

Niedziela, 8 stycznia 2017, 8:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 8:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspólne kolędowanie z wrocławskimi chórami
Fot. Przemek Kaczałko
Sobotni wieczór (7.01) w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze upłynął pod znakiem wspólnego kolędowania. W koncercie pod przewodnictwem Alana Urbanka wystąpili: Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Grupa wokalna Celebro oraz soliści.

Po raz kolejny w d. kościele garnizonowym jeleniogórzanie mieli okazję włączyć się w śpiew z wrocławskimi chórami, które przybyły do naszego miasta na zaproszenie posłanki Marzeny Machałek. W Święto Niepodległości (11.11.2016) były to pieśni patriotyczne, a w sobotę (7.01.2017) kolędy.

Artyści podczas koncertu pn. „Gwiazdo świeć, kolędo leć” zaśpiewali m.in.: Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu, Bracia patrzcie jeno, Gdy śliczna panna, Jezus Malusieńki, Cicha Noc czy Bóg się rodzi, ale nie zabrakło też niespodzianek w wykonaniu solistów, a więc Agnieszki Przekupień, Aleksandry Urbanek i Marcina Januszkiewicza. Były też fragmenty oratorium Piotra Rubika, z którym chór i soliści współpracują i często występują wspólnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group