Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8076
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wspólne kolędowanie w Piechowicach

Wtorek, 20 stycznia 2015, 8:29
Aktualizacja: 15:48
Autor: Manu
Piechowice: Wspólne kolędowanie w Piechowicach
Fot. POK
W ubiegłą niedzielę (18.01) w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach, w ramach siódmej edycji “Nasze kolędowanie”, zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz pieśni bożonarodzeniowe, prezentowane przez lokalne chóry, zespoły, duet wokalny i solistów. Organizatorem wydarzenia był Piechowicki Ośrodek Kultury przy współpracy z proboszczem parafii w Piechowicach ks. Ryszardem Soroką.

- Niedzielnemu wydarzeniu towarzyszył podniosły nastrój. Koncert uświetnili wspaniali mali wykonawcy oraz dorośli. Tradycyjnie, jak co roku, pomagał nam i wspierał w realizacji ks. Ryszard Soroka – relacjonuje dyrektorka Piechowickiego Ośrodka Kultury Anna Kalisz. – Dziękuję opiekunom wszystkich dzieci i młodzieży za udział i osobiste zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

“Lulajże Jezuniu”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy “Przybieżeli do Betlejem” to tylko niektóre kolędy, jakie w piechowickim kościele można było usłyszeć. Koncert zgromadził wielu wiernych.

Na początek wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 “Chatka Puchatka” i Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pod czerwonym muchomorem” oraz grupa “Kolorowe nutki” działająca w Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach. Potem zaśpiewali uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach, zespół “s-POK-oo” oraz “Szklarki”. Chór “Harfa” zaprezentował także pieśni bożonarodzeniowe: “Skrzypi wóz” oraz “Idzie Jezusek”.

Gościem specjalnym koncertu był muzyk i wokalista Tadeusz Polis, który przygrywał na puzonie “Wśród nocnej ciszy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group