Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6667
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wspólne ćwiczenia służb z pogranicza

Czwartek, 1 września 2016, 8:43
Aktualizacja: 8:50
Autor: UM
Region: Wspólne ćwiczenia służb z pogranicza
Fot. Użyczone
W czeskich Albrechticach odbyła się 7. edycja Międzynarodowego Dnia Zintegrowanych Służb Ratowniczych Gór Izerskich w ramach programu Euroregionu–Nysa. We wspólnych ćwiczeniach brali udział przedstawiciele jeleniogórskich służb tj: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Wiejska), Straży Miejskiej, Policji oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Jelenia Góra – Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

W programie zaprezentowano:
1. pokazy z zakresu ratownictwa chemicznego likwidacja zdarzenia związanego z uwolnieniem niebezpiecznej substancji – pokaz akcji z zakresu ratownictwa chemicznego – współpraca czeskiej straży pożarnej, wojska i policji,
2. pokazy tresury psów policyjnych,
3. miasteczko ruchu drogowego – Straż Miejska z Jeleniej Góry,
4. pokazy działań polskich jednostek PSP i OSP,
5. pokazy działań czeskiego pogotowia górskiego – tyrolka, zjazd na linie,
6. pokazy służby więziennej – więzienie Rynovice,
7. pokazy działań przy wypadkach drogowych – uwalnianie osób z pojazdu – pokaz współpracy straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i czeskiej policji,
8. pokazy sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb.

Oprócz wspólnych ćwiczeń i pokazów odbyły się także zawody strażackie drużyn z Polski i Czech w trzech kategoriach: żeńskiej, męskiej i dziecięcej. W kategorii żeńskiej brak przedstawicieli ze strony Polskiej.
W kategorii męskiej Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Wiejska z Jeleniej Góry uplasowała się na 9 miejscu na 11 drużyn, zaś w kategorii dziecięcej na siedem drużyn: pierwsze miejsce zajęła II drużyna z Mysłowa - powiat jaworski, drugie z Lučany ST- Czechy, trzecie – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Jeleniej Góry, czwarte z Czernicy – powiat jeleniogórski, piąte -I drużyna z Mysłowa – powiat jaworski, szóste z Lučany ST - Czechy i siódme drużyna z Bozkova- Czechy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group