Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5668
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspierają niepełnosprawnych

Niedziela, 13 maja 2018, 14:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2018, 15:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspierają niepełnosprawnych
Fot. użyczone
Od 26. dni w Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, których jeden z postulatów został spełniony, ale o drugi nadal walczą. Aby wyrazić poparcie dla tych działań, w Jeleniej Górze – podobnie jak w wielu innych miejscach kraju – zorganizowano akcję wsparcia.

- Naszym celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, które protestują w Sejmie – podkreśliła Katarzyna Dusznik-Wróblewska, organizatorka akcji. - Zaangażowałam się ponieważ mam syna niepełnosprawnego, 26-letniego Marcina – dodała.

Podczas pikiety każdy chętny mógł opowiedzieć z jakimi trudnościami zmaga się na co dzień. Wśród uczestników były osoby zrzeszone w Jeleniogórskim Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, przedstawiciele Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz rodzice, którzy róznymi źródłami dowiedzieli się o akcji i przybyli, aby wesprzeć protestujących.

Uczestnicy mają nadzieję, że protest w Sejmie wkrótce przyniesie spodziewane skutki, czyli spełnienie ich postulatów. Gdyby tak się nie stało deklarują, że ponownie pojawią się w centrum miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group