Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9872
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wsparcie na projekty dla niepełnosprawnych

Piątek, 19 kwietnia 2019, 11:18
Aktualizacja: Sobota, 20 kwietnia 2019, 6:08
Autor: WAC
Region: Wsparcie na projekty dla niepełnosprawnych
Fot. UMWD
Wsparcie w wysokości około 800 tysięcy złotych popłynie z kasy wojewódzkiego samorządu na realizację projektów dotyczących działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

W ramach konkursu przewidziano dofinansowanie zadań z zakresu: udostępniania usług wspierających niezależne życie osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia (m.in. usług asystenckich, przerwy wytchnieniowej i regeneracyjnej), aktywizacji przez sport osób z niepełnosprawnościami, organizacji warsztatów oraz przeglądów twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami, prowadzenia rehabilitacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami, edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami.

Ogłoszenie konkursu poprzedzone zostało konsultacjami społecznymi, aby pieniądze trafiły do osób najbardziej potrzebujących. Konsultacje w sprawie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych trwały dwa tygodnie. Przez ten czas organizacje pozarządowe mogły zgłaszać propozycje zadań związanych z aktywizacją społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami.

Głos dolnośląskich organizacji pozarządowych jest dla nas bardzo istotny - mówił podczas konsultacji społecznych wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski. - To barometr potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jestem zdania, że nic o was bez was. Dlatego jesteśmy otwarci na dialog. Wpłynęło mnóstwo propozycji zadań, dzięki czemu możemy wspólnie zdefiniować najważniejsze oczekiwania środowiska i ogłosić konkurs dotyczący poprawy jakości życia Dolnoślązaków, borykających się z różnymi dysfunkcjami.

W wyznaczonym terminie do konkursu wpłynęło 69 ofert na łączną kwotę przekraczającą 3 miliony złotych. Ostatecznie komisja konkursowa do dofinansowanie zarekomendowała 31 projektów, o łącznej wartości około 800 tysięcy złotych. W tej puli znalazły się trzy, zgłoszone przez organizacje z regionu jeleniogórskiego. Stowarzyszenie Wspierania Kształcenia Młodzieży otrzymało 15 tysięcy złotych na organizację warsztatów artystycznych „Integracja przez Sztukę – Arteterapia z Liczyrzepą”. Jeleniogórska Fundacja CUD uzyskało wsparcie w wysokości 15 tysięcy złotych na realizację projektu „Aktywni (Nie) pełnosprawni”. Na realizację projektu „Ty też potrafisz – upowszechnianie gry w bule wśród osób niepełnosprawnych” jeleniogórski oddział Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej otrzymał 18 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
26
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group