Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 6004
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wsparcie na ochronę gruntów rolnych

Niedziela, 18 kwietnia 2021, 10:48
Autor: WAC
Powiat: Wsparcie na ochronę gruntów rolnych
Fot. UMWD
Powiat karkonoski oraz gmina Stara Kamienica znalazły się w gronie 85 gmin i 24 powiatów z Dolnego Śląska, do których trafiło dofinansowanie na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

Środki przekazywane samorządom na ten cel będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowę zbiorników wodnych służących małej retencji. Dodatkowa pula została wydzielona również na zadania związane z przeciwdziałaniem erozji gleb i ruchom masowym ziemi.

Łączne tegoroczne dofinansowanie z samorządu województwa dla jednostek samorządu terytorialnego - gmin i powiatów, na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych wynosi ponad 19,3 mln zł. Według planów pieniędzy wystarczy na realizację 137 zadań na Dolnym Śląsku. Na tej liście znalazła się również rekultywacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Kromnowie, na którą gmina Stara Kamienica otrzymała ponad 57 tysięcy złotych. Budżet powiatu karkonoskiego zasili z kolei łącznie 73 tysiące złotych, z przeznaczeniem na pomiary geodezyjne i sprawdzenie klasyfikacji gruntów oraz zakup sprzętu geodezyjnego i informatycznego oraz oprogramowania.

Kierujemy wsparcie dla samorządów gminnych i powiatowych, pomagając tym samym realizować potrzebne Dolnoślązakom lokalne inwestycje, takie jak np. drogi dojazdowe do gruntów rolnych – mówi marszałek Cezary Przybylski. - W tym roku wpłynęło łącznie 289 wniosków od ponad 120 wnioskodawców. Najwięcej środków przeznaczono na realizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych - to ponad 16 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group