Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2618
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Wsparcie dla ścisłych umysłów

Środa, 13 stycznia 2010, 9:20
Aktualizacja: 12:13
Autor: Angela
DOLNY ŚLĄSK: Wsparcie dla ścisłych umysłów
Fot. Angela
Cztery osoby z Jeleniej Góry znalazły się wśród 331 najzdolniejszych i najuboższych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska, którym przyznano stypendium naukowe na rok szkolny 2009/2010. Każda z nich otrzyma trzysta złotych za każdy z 12 miesięcy. Pierwsza transza będzie wypłacana w jeszcze styczniu br.

Lista rankingowa osób, którym przyznano z unijnej kasy stypendia, została zatwierdzona przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski w grudniu 2009 r. Spośród 1190 uczniów, którzy ubiegali się o przyznanie pieniędzy, wybrano 331 najlepszych, w tym 71 uczniom gimnazjum i 260 uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Nie znamy jeszcze nazwisk osób, które będą otrzymywać finansowe wsparcie, bo tego Urząd Marszałkowski nie podał. Wiadomo natomiast jakie reprezentują szkoły. To: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, Zespół Szkół Elektronicznych i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze. Łącznie na wypłatę stypendiów dla 331 osób urząd marszałkowski przeznaczył niebagatelną kwotę prawie 1,2 mln zł.

O dotacje ubiegać się mogli najzdolniejsi młodzi Dolnoślązacy, zwłaszcza w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Pierwsze pieniądze za okres od września do grudnia 2009 trafią na konta uczniów w styczniu, następne transze w kwietniu i sierpniu 2010 roku.

Program z którego pochodzą pieniądze nosi nazwę Dolnośląski Program Stypendialny - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych i jest działaniem unijnym, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.3- Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyznawaniem dotacji w ramach projektu zajmuje się Urząd Marszałkowski.

Szczegółowe informacje związane z realizacją projektu oraz pełną listę rankingową, można znaleźć na stronie internetowej:
www.stypendiapokl.dolnyslask.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group