Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4193
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wsparcie dla bloków operacyjnych szpitala

Piątek, 25 lutego 2022, 6:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wsparcie dla bloków operacyjnych szpitala
Fot. Przemek Kaczałko
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej otrzymało od Fundacji Tauron darowiznę w wysokości 100 tys. zł, która zostanie przeznaczona na wymianę lamp na dwóch blokach operacyjnych.
Fundacja Tauron na co dzień podejmuje różne inicjatywy i przychyliła się do wniosku szpitala w Jeleniej Górze, kierując się dobrem lokalnej społeczności - powiedział Przemysław Mandelt, prezes spółki Tauron Ekoenergia, który przypomniał, że fundacja co roku wspiera m.in. koncert charytatywny "Zaczarowane święta" w naszym mieście.

W jeleniogórskim szpitalu funkcjonuje 7 bloków operacyjnych, z czego w dwóch uda się wymienić oświetlenie.

Blok operacyjny jest sercem szpitala - w związku z tym lampy są nieodzowne do funkcjonowania bloku operacyjnego. Niektóre lampy już się zużyły, bo funkcjonują od czasu powstania szpitala - podkreślił Zbigniew Markiewicz, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.
Szpital zgłaszał, że na blokach operacyjnych ma lampy, które mają ponad 20 lat. Poprosiłem, aby dyrekcja szpitala zwróciła się o wsparcie do firmy Tauron - dodał Krzysztof Mróz, senator RP, który dziękował przedstawicielom państwowej spółki za pozytywny odzew na jego prośbę.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group