Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6298
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wspaniały wernisaż w Muzeum Zabawek

Sobota, 26 listopada 2016, 8:45
Aktualizacja: 8:48
Autor: Robert Czepielewski
Karpacz: Wspaniały wernisaż w Muzeum Zabawek
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (25.11) w Miejskim Muzeum Zabawek ze Zbiorów Henryka Tomaszewskiego miało miejsce otwarcie wystawy poplenerowej, zorganizowany przez mieszkańców Karpacza: Walentynę i Zbigniewa Wierzbińskich. Wydarzenie to ma szansę wpisać się w kalendarz imprez artystycznych Karpacza, Jeleniej Góry i okolic.

Na wernisaż przybyli przedstawiciele władz powiatu jeleniogórskiego i władz Karpacza ze starostą Anną Konieczyńską oraz zastępcą burmistrza Karpacza Kamilą Cyganek.

- Pomysł zorganizowania pleneru artystycznego w Willi Małgosia, której właścicielami są państwo Wierzbińscy to kontynuacja ich działalności, jaką prowadzili mieszkając w Szczecinie - mówi kurator wystawy Małgorzata Kalińska.

W tym roku udział w plenerze wzięło jedenastu artystów z całej Polski. Byli to: Andrzej Andrzejewski, Piotr Butkiewicz, Magdalena Deput, Leszek Jampolski, Małgorzata Kalińska, Artur Kardamasz, Dorota Komar-Zmyślony, Ireneusz Kopacz, Monika Krzakiewicz, Tomasz Lubaszka oraz mieszkaniec Karpacza Janusz Motylski.

- Świetny plener, fantastycznie zorganizowany - mówi Tomasz Lubaszka - jeden z artystów, którzy uczestniczyli w plenerze. - Ja biorę udział w kilku plenerach rocznie i muszę przyznać, że ten organizowany przez państwo Wierzbińskich jest cudowny. Świetna kuchnia, doskonałe warunki do pracy no i miejsce pleneru, czyli Karkonosze. To wszystko sprawiło, że stworzyliśmy wiele prac i tak naprawdę tylko część z nich została zaprezentowana podczas wernisażu. W moim przypadku pracowałem od śniadania do zmierzchu i przez tych 10 dni stworzyłem 11 prac. Zresztą wszyscy uczestnicy pleneru ciężko pracowali. Bo wbrew stereotypom, artyści nie tylko wódkę piją (śmiech) – dodał.

Państwo Wierzbińscy, należący do znanych mecenasów sztuki, są mieszkańcami Karpacza zaledwie od kilku miesięcy. - Przeprowadzając się do Karpacza postanowiliśmy kontynuować naszą działalność artystyczną. To już drugi plener jaki zorganizowaliśmy w Karpaczu w naszej willi Małgosia. Pierwszy miał miejsce w zeszłym roku, na który zaprosiliśmy Małgorzatę Andrzejewską z Poznania, która wymalowała piękne ptaki na płótnie żaglowym, oraz Jolantę Brejdak z wikliną. Chcemy tu organizować plenery, wystawy, koncerty czy też przedstawienia teatralne. Mamy nadzieję, że nasza działalność w Karpaczu ożywi trochę to piękne miasto – twierdzą.

Wydarzenie patronatem objął burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group