Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 11085
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wspaniały Ski Retro Festiwal!

Niedziela, 15 stycznia 2017, 8:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 8:37
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: Wspaniały Ski Retro Festiwal!
Fot. Robert Czepielewski
Mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii towarzyszyło wczoraj (14.01) uczestnikom Ski Retro Festiwal, jaki tradycyjnie odbył się w Szklarskiej Porębie. Impreza od 12 lat przyciąga wielbicieli białego szaleństwa, którzy w taki sposób chcą spędzić czas na stoku narciarskim.

Do zawodów przystąpiło około 40 zawodników, w tym także goście z Czech. W tegorocznej edycji organizatorzy dla uczestników przygotowali trzy konkurencje: slalom, skoki narciarskie i podbieg. Dodatkowymi atrakcjami był m.in. pokaz ratownictwa górskiego z udziałem psa.

- Ponad 12 lat temu siedząc w kilka osób przy piwku zastanawialiśmy się, co można w „Szklarskiej” ciekawego zrobić. Jeden z kolegów, a konkretnie Przemek Wiater rzucił pomysł: a może coś w starym stylu? I tak to się zaczęło. Pierwsza impreza to była garstka kilkunastu zapaleńców. Teraz to kolejne wydarzenie, które przynosi rozgłos Szklarskiej Porębie – wspominał początki imprezy Maciej Abramowicz, jeden z twórców Ski Retro Festiwal.

Żeby wziąć udział w festiwalu nie trzeba wiele, bo prawie w każdym domu są stare jakieś ubrania, wystarczy się też wybrać do dziadka i babci, a na pewno coś ciekawego wyszperamy w ich szafach. Sprzęt narciarski, jeśli nie znajdziemy u kogoś na strychu, można kupić przez Internet. -Tak naprawdę wystarczy być pozytywnie zakręconym. Wtedy znajdą się i ubrania, i narty - powiedział jeden z uczestników.

A i dzisiaj w Szklarskiej Porębie będzie wiele się działo. Zaplanowano kolejną ciekawą imprezę. To Święto Śniegu pod Szrenicą, w ramach której na terenie Ski Areny odbędzie się gra terenowa „Pada Śnieg”. Jest to zabawa dla narciarzy i snowboardzistów. Uczestnicy w przeróżnych konkursach rywalizować będą w parach, rozszyfrowując zagadki oraz zdobywając punkty. Pula nagród jest imponująca i zapowiada się wyśmienita zabawa.
Program:
10:00 – 13:00 – Rejestracja uczestników, rozpoczęcie, start gry.
10:00 – 15:00 – Czas gry, wykonywanie zadań.
15:00 – 15:20 – Podsumowanie wyników.
15.20 – 15.30 – Podsumowanie gry i wręczenie nagród.
Start gry: Dolna stacja wyciągu stoisko szkółki narciarskiej Pada Śnieg.
Rejestracja: Punkt rejestracyjny przy dolnej stacji wyciągu-namiot szkółki narciarska Pada Śnieg.

W Jakuszycach z kolei o godz. 11.00 "Biegniemy dla WOŚP!" Bieg Piastów od swego początku korzysta z bezinteresownej pomocy innych, więc chętnie przyłączy się do akcji wsparcia WOŚP, tym bardziej, że jej najbliższa edycja jest jubileuszowa - dwudziesta piąta. Dystans: 7 km. Z pewnością jednak będzie to bieg inny, niż większość tych, które organizujemy. Najważniejsze będą cel i dobra zabawa. - Wykorzystamy trasy przygotowane na sobotnią (14 stycznia) Jakuszycką Siódemkę - Bieg tylko dla Kobiet. Planujemy rozegrać ten bieg na Dolnym i Górnym Dukcie oraz Polanie Jakuszyckiej – zapowiedzieli organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
558
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group