Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7711
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały koncert na Inaugurację Września

Środa, 2 września 2020, 13:10
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2020, 12:37
Autor: ŁD
Jelenia Góra: Wspaniały koncert na Inaugurację Września
Fot. Użyczone/BS K. Mroza
Wczoraj (1.09) w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, w ramach festiwalu Silesia Sonans, odbył się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą ppłk. Marcina Ślązaka i mjr. Dariusza Kaczmarskiego. Było to jednocześnie wydarzenie stanowiące oficjalną inaugurację 62. Września Jeleniogórskiego, który otwierał zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko w towarzystwie ks. dra płk Andrzeja Bokieja.

Zastępca prezydenta miasta w swoim wystąpieniu zachęcał do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach „Września”, wśród których znalazły się m. in. 26. Finał Ligi Rocka, tradycyjny jarmark staroci i osobliwości czy Parada Rowerów.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odwiedziła Jelenią Górę i w tak wyjątkowym dniu uświetniła święto naszego miasta – powiedział senator Krzysztof Mróz, który był na widowni.

Koncert rozpoczął się od instrumentalnego wykonania „Bogurodzicy” – najstarszej polskiej pieśni religijnej. W repertuarze znalazły się także utwory Stanisława Moniuszki, Jana Sebastiana Bacha czy Ignacego Paderewskiego. Utworem zagranym na zakończenie był „Hymn poległych” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Szeregowiec Ryan”, który wykonano dla uczczenia pamięci żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group