Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9800
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wspaniały koncert Chóru Ekumenicznego

Piątek, 8 stycznia 2016, 13:40
Aktualizacja: Sobota, 9 stycznia 2016, 8:09
Autor: Wojciech Piotrowski
Karpacz: Wspaniały koncert Chóru Ekumenicznego
Fot. Marek Machnik
W Święto Epifanii (6.01), w kościele rzymskokatolickim Nawiedzenia NMP w Karpaczu odbył się koncert miejscowego Chóru Ekumenicznego. Występ był jednocześnie okazją do promocji niedawno nagranej płyty.

Licznie zgromadzonych słuchaczy przywitał ksiądz proboszcz Zenon Stoń i chwilę później dyrygent chóru Bernard Stankiewicz dał sygnał do rozpoczęcia koncertu. Na program złożyło ponad 20 utworów. Były to przede wszystkim kolędy, a także część utworów z płyty CD.

Wiele utworów to powszechnie znane kolędy np. “Dzisiaj w Betlejem” czy “Lulajże Jezuniu”, ale były też utwory mniej znane: “Bóg Człowiek” – współczesna kompozycja Pawła Łukaszewskiego oraz “Na Boże Narodzenie” Bronisława Rutkowskiego.

Wykonano także kilka utworów zagranicznych: “Diwnaja Nowina’'” po rosyjsku, “Oj na riczci na Ordani” po ukraińsku, “Hark! The Herald Angels Sing” po angielsku i premierowa kolęda hiszpańska “Ya viene la vieja”.
Wydarzeniem koncertu było prapremierowe wykonanie kolędy “Gwiazdka już nam świeci”, utworu specjalnie napisanego dla Chóru Ekumenicznego z Karpacza. Jego autorami są Grażyna Piotrowska (słowa) i Wojciech Piotrowski (muzyka) - członkowie chóru i mieszkańcy Karpacza.

Koncert podobał się publiczności. Na zakończenie modlitwę wygłosił ks. proboszcz Edwin Pech z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wang w Karpaczu, a następnie ks. proboszcz Zenon Stoń i wszyscy obecni odmówili wspólną modlitwę chrześcijan “Ojcze Nasz”.

Kolejny koncert Chóru Ekumenicznego już wkrótce - 17 stycznia o godz. 13.00 w kościele w Starej Kamienicy będzie można posłuchać wielu utworów z bogatego repertuaru chóru. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group