Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5417
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspaniałe warsztaty dla dzieci w Przystani Twórczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 sierpnia 2017, 14:03
Aktualizacja: 14:09
Autor: P–T
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
Wycieczki do Explora Park, Zielonego Laboratorium w Rzeszówku, Muzeum Zabawek w Zorce, czy też zabawa w basenach Term Cieplickich – to część atrakcji, w których brały udział dzieci podczas Letnich Warsztatów w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

„Zielona Wyspa”, „Wiejska Chata”, „Poszukiwacze Skarbów”, „Eksperymentatorium” oraz „Agro Farma” – to nazwy pięciu cykli Warsztatów letnich, w których wzięło udział prawie 200 dzieci.

Przystaniowe szkraby eksperymentowały w Zielonym Laboratorium w Rzeszówku, piekły chleb w Domu Pachnącym Chlebem w Raszowie, a nawet szukały skarbów i uciekali przed karkonoskim trollem w Żelaznym Tyglu Walońskim.

Podczas kolejnych wycieczek uczestnicy warsztatów prowadzili naukowe eksperymenty w Explora Park Wałbrzych oraz jeździli konno w Stajni Rybnica, gdzie gospodarze zapewnili im moc atrakcji. Ponadto zwiedzili fantastyczne Muzeum Zabawek, gdzie bawili się drewnianymi zabawkami z dawnych lat oraz poznali karkonoskie gatunki grzybów i regionalne zabytki w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Sobieszowie.

To jednak nie koniec atrakcji. W siedzibie Przystani Twórczej młodzi artyści brali udział w warsztatach plastycznych - wykonywali np. łapacze snów, zwierzęta z ciasta solnego, dwumetrową postać kucharza z makaronów, prowadzili eksperymenty np. z cytrusowymi wulkanami, a także układali małe formy teatralne na występy dla rodziców.

Letnie Warsztaty, organizowane są przede wszystkim w celu zapewnienia atrakcyjnego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku dla dzieci z różnych środowisk. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca, wziąć udział w kreatywnych zajęciach czy grach sportowych, ale mogli poznać nowych znajomych, przyjaciół oraz nauczyć się jak ciekawie organizować sobie czas wolny, który nie polega jedynie na biernym oglądaniu telewizji czy grach komputerowych.

Letnie warsztaty są współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 18-08-2017 22:38
Wspaniale zorganizowane Warsztaty, cudowne panie prowadzące zajęcia. Mój wnuczek był uczestnikiem tych zajęć, wracał bardzo zadowolony, pełen wrażeń. Jestem jednak bardzo ciekawa , kto zorganizował letnie półkolonie w Domu Towarowym przy ul. 1 Maja. Gratuluję pomysłu. Śmiechu warte. Ciekawe, czy rodzice dzieci wiedzą jak ich pociechy spędzają ten letni czas.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group