Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Wspaniała zabawa podczas Olimpiady Malucha

Sobota, 17 marca 2018, 15:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2018, 5:49
W sobotę (17.03) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze zgromadziły się tłumy rodziców, dziadków, rodzeństwa, którzy dopingowali przedszkolaków rywalizujących podczas XIV Olimpiady Malucha, organizowanej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu. Tradycyjnie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, były też nagrody, puchary, ale przede wszystkim wspaniała zabawa.

Olimpiada Malucha rozpoczęła się od energicznej rozgrzewki, która łączyła pokolenia. - Dzieci muszą wiedzieć, że przed każdego rodzaju zawodami musi się odbyć rozgrzewką. Nastąpiła olbrzymia integracja rodziców, dzieci, nauczycieli, a także przedstawicieli władz miasta – powiedział Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

W zawodach, których najważniejszym celem jest popularyzacja sportu w najczystszej postaci oraz świetna zabawa i integracja uczestników, wzięło udział 15 z 18 jeleniogórskich przedszkoli (zarówno miejskie, jak i niepubliczne). Choć w każdej z pięciu konkurencji mierzony był czas, organizatorzy podkreślali, że każdy uczestnik może czuć się zwycięzcą. Klasyfikację końcową sporządzono tak, że określono trzy pierwsze miejsca, a wszyscy pozostali zajęli czwarte miejsce.

Zwyciężyło Niepubliczne Przedszkole Promyczek, na drugim stopniu podium stanęły maluchy z Miejskiego Przedszkola Nr 19 im. Kubusia Puchatka, a na trzecim Akademia Happy Kids.