Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6181
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniała muzyka.... w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 16:40
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2018, 14:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniała muzyka.... w Parku Zdrojowym
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejne wydarzenie z cyklu Letnich Koncertów Promenadowych w Parku Zdrojowym w Cieplicach. Tym razem dla kuracjuszy, mieszkańców i turystów wystąpił jeleniogórski zespół A.M.A. Trio z koncertem pt. "Evergreens".

Jak podkreślali muzycy - repertuar, który przygotowali dla cieplickiej publiczności był przypadkowy, bowiem w zależności od ich reakcji - mieli w zanadrzu odpowiednie piosenki.

- Jeśli pani z panem zaczną tańczyć walca, to zagramy im później poloneza - mówił przed koncertem Marcin Sweklej, który zapowiadał też muzykę filmową, standardy jazzowe i inne. - Letnie Koncerty Promenadowe mają fajną, luźną atmosferę. Kuracjusze uśmiechają się szeroko, a ludzie, którzy przechodzą przez Park Zdrojowy i się zatrzymują też dodają uroku imprezie - dodał muzyk.

Kto tworzy A.M.A. Trio?
Anna Kosa – laureatka wielu przeglądów i konkursów. Uczestniczka warsztatów wokalnych. Wokalistka wielu zespołów. Współpracuje z zespołem „Wolna Grupa Bukowina”. Obecnie śpiewa w grupie „W tym sęk”.
Marcin Sweklej – gitarzysta i wokalista tej samej grupy. Jest m.in. współlaureatem pierwszego miejsca 37. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie.
Andrzej Kolasiński – basista i gitarzysta. Grał m.in. w zespole jazzowym Spektrum z którym koncertował w wielu krajach Europy. Współpracował również jako basista z Teatrem Naszym Michałowice, z którym występował m. in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także podczas wieczorów kabaretowych w Chicago i Kolonii.

Już za tydzień (15.07, godz. 16:00) kolejne spotkanie z LKP. Tym razem przyjdzie czas na Polskie Swingowanie z Katarzyną Mirowską i Łukaszem Perkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group