Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Wróciły kontrole graniczne

Audio

Czytaj na głos

Autor: SG/Angela 1 min czytania

Od dzisiaj (8.11) do 23 listopada br. na granicach wewnętrznych UE, w tym z Czechami i Niemcami, wracają kontrole graniczne przy wjeździe do Polski. Powodem zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas 19. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych, która będzie w Warszawie od 11 do 22

reklamy

Kontrola została przywrócona na odcinkach granicy państwowej z Czechami, Niemcami, Litwą i Słowacją oraz na morskim odcinku granicy państwowej i w lotniczych przejściach granicznych.

- Wprowadzana regulacja oznacza nie tylko możliwość kontrolowania osób przekraczających granicę, ale również przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa - wyjaśnia por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Kontrole będą prowadzone wobec wytypowanych osób, w sposób płynny i sprawny, tak aby nie zakłócały ruchu.

- Będą one miały charakter mobilny i będą prowadzone w określonych dniach i godzinach, w wybranych miejscach na szlakach komunikacyjnych przecinających granicę państwową. Kontrolą mogą być objęci również pasażerowie z wytypowanych rejsów z państw Schengen – dodaje por. SG Renata Sulima.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka