Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3344
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wróciły kontrole graniczne

Piątek, 8 listopada 2013, 8:51
Aktualizacja: 9:06
Autor: SG/Angela
Od dzisiaj (8.11) do 23 listopada br. na granicach wewnętrznych UE, w tym z Czechami i Niemcami, wracają kontrole graniczne przy wjeździe do Polski. Powodem zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas 19. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych, która będzie w Warszawie od 11 do 22 listopada.

Kontrola została przywrócona na odcinkach granicy państwowej z Czechami, Niemcami, Litwą i Słowacją oraz na morskim odcinku granicy państwowej i w lotniczych przejściach granicznych.

- Wprowadzana regulacja oznacza nie tylko możliwość kontrolowania osób przekraczających granicę, ale również przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa - wyjaśnia por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Kontrole będą prowadzone wobec wytypowanych osób, w sposób płynny i sprawny, tak aby nie zakłócały ruchu.

- Będą one miały charakter mobilny i będą prowadzone w określonych dniach i godzinach, w wybranych miejscach na szlakach komunikacyjnych przecinających granicę państwową. Kontrolą mogą być objęci również pasażerowie z wytypowanych rejsów z państw Schengen – dodaje por. SG Renata Sulima.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group