Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2099
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bielawa: Wrócili z Bielawy z workiem medali

Sobota, 5 maja 2012, 2:03
Aktualizacja: 2:04
Autor: MDvR
Bielawa: Wrócili z Bielawy z workiem medali
Fot. archiwum klubu
To był bardzo udany występ Mastersów z Klubu Pływackiego Just Swim! W ostatni kwietniowy weekend na pływalni Aquarius w Bielawie rozegrano IX Międzynarodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w kategorii Masters. Nasi pływacy udowodnili swoją wysoką formę zdobywając łącznie 24 medale!

Barwy Just Swim Jelenia Góra reprezentowało dziewięcioro zawodników, którzy walczyli w swoich kategoriach wiekowych nie tylko z przeciwnikami, ale przede wszystkim z samym sobą, poprawiając własne rekordy życiowe. Miejsca na podium zajęli: bezkonkurencyjny Andrzej Waszkewicz zdobywając łącznie 6 złotych medali, we wszystkich swoich startach deklasując rywali, Wojciech Woźny - 3 złote medale na 100m stylem zmiennym oraz 50m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4x50m stylem dowolnym; Jarosław Bednarz - srebrny medal na 200m stylem klasycznym - tym cenniejszy, iż był to pierwszy występ tego zawodnika w zawodach tej rangi. Kolejne krążki dorzucili Marcin Binasiewicz - trener kadry mastersów – srebro na 50m stylem motylkowym i brąz na 50m stylem dowolnym. Duszą całej kadry mastersów okazał się 68 -letni Władysław Rybeczka dla którego był to debiut zawodniczy. Choć nie zajął miejsca na podium, udowodnił że wie jak bawić się wspaniałą dyscypliną sportu jaką jest pływanie, godnie walcząc w barwach klubu. Jego wola walki udzieliła się zresztą kolejnym zawodnikom.

Dzielnie walczyła płeć piękna kadry Just Swim Jelenia Góra zajmując wysokie lokaty. I tak kolejno: z jak najlepszej strony pokazała się Katarzyna Jakubiuk, która wywalczyła 5 złotych medali w następujących konkurencjach: 50m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz 100m stylem zmiennym i sztafeta 4x50 stylem dowolnym. Dorota Kloza startując w pięciu konkurencjach zdobyła medal w każdej z nich: 3 srebrne medale w 50m stylem dowolnym i 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem motylkowym, brązowy medal stylem motylkowym, złoto w sztafecie 4x50m style dowolnym. Wspaniałą formą błysnęła Agata Walz-Kopeć, która zdobyła 2 srebrne medale stylem grzbietowym na 50m i 100m. Ogromną radość naszej kadrze przyniósł brązowy medal Agnieszki Gryckiej na 100m stylem dowolnym, która tak udanie debiutowała w zawodach pływackich nie zważając na mocną obsadę w swojej kategorii wiekowej.

Ostatnią konkurencją był najbardziej pasjonujący pojedynek sztafet mieszanych (2 mężczyzn i 2 kobiety) 4x50m stylem dowolnym. Cóż to był za pojedynek. Po raz kolejny wyższość naszych reprezentantów musieli uznać wszyscy zawodnicy startujący w tej konkurencji.

Sekcja Masters spotyka się każdego ranka na pływalni, gdzie zawodnicy z zamiłowaniem pracują nad techniką i kondycją. „Pływam bo lubię!” – bo takie motto przyświeca działalności MUKP Just Swim Jelenia Góra.

(Klub)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group