Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Wróci ulga parkingowa przy jeleniogórskim szpitalu?

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 2 min czytania

Jestem oburzony zniesieniem zniżek dla niepełnosprawnych jakie obowiązywały przez wiele lat na parkingu przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej – mówi pan Marek z Jeleniej Góry.

reklamy
reklamy

Od wielu lat regularnie korzystam z zabiegów rehabilitacyjnych w jeleniogórskim szpitalu – mówi nasz Czytelnik. - Jeszcze w ubiegłym roku za postój mojego auta na przyszpitalnym parkingu płaciłem zryczałtowaną opłatę w wysokości 1 złotego za jednorazowy wjazd, bez kryterium czasowego. Aby skorzystać z ulgi musiałem jedynie okazać się kartą parkingową. Niestety od jakiegoś czasu zniżka ta przestała obowiązywać i obecnie tak jak wszyscy muszę płacić 3 złote za godzinę parkowania. Nie jestem osobą majętną i wydatek kilkudziesięciu złotych jaki zbierze się z parkowania w trakcie serii zabiegów to spore obciążenie dla mojej kieszeni.

Zasady dotyczące korzystania przez osoby niepełnosprawne z parkingu przy WCSKJ regulowało obowiązujące od kilku lat porozumienie między ówczesną dyrekcją lecznicy i Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych. Zdaniem prezesa KSON – u Stanisława Szuberta zniesienie ulg dla niepełnosprawnych kierowców na przyszpitalnym parkingu ogranicza dostęp przez osoby niepełnosprawne do usług medycznych.

Dyrektor WCSKJ Nikolaj Lambrinow wyjaśnia, że zniesienie preferencyjnych stawek dla osób niepełnosprawnych związane jest z przekazaniem administrowania parkingiem firmie zewnętrznej.

Decyzja o zniesieniu ulgi parkingowej dla niepełnosprawnych jest suwerenną decyzją nowego operatora, z którym zawarto umowę dzierżawy parkingu – mówi N. Lambrinow. - W przepisach prawa nie ma zapisanego obowiązku stosowania tego typu ulgi. Proszę też zauważyć, że podobne zniżki jakie obowiązywały przy szpitalu nie obowiązują przy żadnej innej instytucji użyteczności publicznej w Jeleniej Górze. Tymczasem jako właściciel terenu musimy ponosić koszty jego utrzymania, między innymi pielęgnacji zieleni i odśnieżania. Wiemy również o przypadkach, nadużywania uprawnienia do tej ulgi, kiedy to wyjeżdżający z parkingu przekazywali kartą uprawniającą do zniżki kolejnej osobie. Jak informuje dyrektor zarządzający nowego operatora przyszpitalnego parkingu, firmy Green Parking Polska sp. z o.o. Magdalena Wojciechowska do tej pory nikt z jej firmą oficjalnie nie rozmawiał na temat ewentualnego przywrócenia ulgi dla niepełnosprawnych.

W tej chwili na parkingu pracujemy zgodnie z cennikiem takim samym dla wszystkich – mówi M. Wojciechowska. - Gdy będziemy wywołani do tablicy, będziemy rozmawiać, być może wypracujemy jakieś wspólne rozwiązanie. Proszę jednak pamiętać, że administrując parkingiem musimy kierować się rachunkiem ekonomicznym.

O tym że zawarcie kompromisu jest możliwe przekonuje wicemarszałek Sejmiku Dolnośląskiego, jednocześnie członek Rady Społecznej WCSKJ Marek Obrębalski.

Pojawia się możliwość zorganizowania dziesięciu bezpłatnych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych poza strefą parkowania - mówi M. Obrębalski. - Jest już nawet wstępnie wskazane miejsce, po prawej stronie od wjazdu głównego do szpitala, w którym miałyby one zostać wydzielone. Chcemy też porozmawiać z kierownictwem firmy, która zawiaduje na mocy umowy dzierżawy parkingiem aby znaleźć jakieś rozwiązanie tej sytuacji satysfakcjonujące środowisko osób niepełnosprawnych. Tak aby ułatwić im wjazdy oraz zmniejszyć koszty związane z korzystaniem z przyszpitalnego parkingu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka