Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2727
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrażliwi wolontariusze u seniorów w ZOL–u

Niedziela, 8 grudnia 2019, 7:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 10:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wrażliwi wolontariusze u seniorów w ZOL–u
Fot. Przemek Kaczałko
Zakład Opiekuńczo–Leczniczy Caritasu Diecezji Legnickiej odwiedzili po raz kolejny wolontariusze z jeleniogórskich szkół. Z okazji Mikołajek do seniorów przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.
Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi i ZSOiT im. Śniadeckiego bardzo chętnie i prężnie z nami współpracują - nie kryła zadowolenia Dorota Malinowska, terapeutka zajęciowa w ZOL-u przy ul. Żeromskiego. - Dbają o naszych podopiecznych. Zawsze są z nami na Dzień Chorego, Boże Narodzenie, Mikołajki, Wielkanoc i przy innych okazjach - dodała D. Malinowska. - Nasi podopieczni bardzo się cieszą, gdy odwiedza ich młodzież. Są weseli, śpiewają, jest duża radość. Młodzież dzięki temu jest bardziej wrażliwa, otwarta na proces starzenia się - dodała terapeutka z ZOL-u Caritasu Diecezji Legnickiej.

Wolontariusze pod opieką Bożeny Fijałkowskiej przygotowali dla seniorów pyszne babeczki i kartki okolicznościowe.

Na Wigilię również przyjdziemy - zapowiada Paulina Chocianowicz z ZSOiT. - Jak komuś sprawiamy szczęście, to my również jesteśmy szczęśliwi - dodała Natalia Moczulska z ZSOiT. - Spotkania z seniorami dają nam radość, możemy posłuchać różnych opowieści, skorzystać z ich doświadczeń, co na pewno przyda nam się w przyszłości - dodały uczennice "Śniadeckiego".

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group