Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6702
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wraca sprawa strażnika więziennego

Czwartek, 28 lutego 2008, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wraca sprawa strażnika więziennego
Fot. Angela
Dziś (czwartek) zapadnie wyrok w postępowaniu apelacyjnym w związku ze sprawą Krzysztofa W., byłego strażnika więziennego, który w kwietniu 2006 roku zabarykadował się w wieżyczce jeleniogórskiego Aresztu Śledczego.

Jesienią ubiegłego roku Krzysztof W. w sądzie pierwszej instancji został skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności za przekroczenie uprawnień służbowych. Wyrok zapadł mimo sprzeczności w ocenie stanu psychicznego W. wydanej przez dwie grupy biegłych. Jeleniogórscy stwierdzili, że strażnik żył w potężnym stresie, dlatego strzelał. Bolesławieccy wskazali, że sprawca działał w pełni świadomie.

Z pierwszym wyrokiem nie zgodził się ani oskarżyciel, ani obrońca. Ten ostatni będzie domagał się uniewinnia Krzysztofa W. Chce przekonać sąd, że strażnik nie kontrolował swojego postępowania feralnego 19 kwietnia 2006.

– Obecnie prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie mobbingu w jeleniogórskim areszcie i nieformalnych kontaktów innych strażników z więźniami. O tych praktykach informował Krzysztof W. Według niego, to one doprowadziły do jego załamania nerwowego – napisała Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group