Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6869
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wpuśćcie rowerzystów do Parku Zdrojowego!

Niedziela, 8 marca 2009, 8:04
Aktualizacja: 19:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wpuśćcie rowerzystów do Parku Zdrojowego!
Po rewitalizacji parku nie będzie można jeździć tam rowerami.
Fot. TEJO
Cykliści z Izersko–Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowego zapowiedzieli złożenie protestu przeciwko obecnym planom zagospodarowania Parku Zdrojowego, w których nie uwzględniono trasy rowerowej.

– Rozumiemy, że park jest zamknięty dla rowerzystów, ale jest miejsce, gdzie taka trasa mogłaby przebiegać bez kolidowania z ścieżkami dla pieszych – powiedział Zbigniew Leszek.

– Jeśli teraz nie uda nam się wywalczyć zmian w planach, nie zostanie to w przyszłości zrobione. Dlatego w najbliższym czasie złożymy protest w tej sprawie. Większość ludzi będzie chciała do aquaparku dojechać rowerami, musimy więc nagłośnić ten temat i zrobić wszystko by ta trasa rowerowa tam powstała – mówi Z. Leszek.

Zamykanie Parku Zdrojowego dla najbardziej ekologicznych pojazdów, którymi także mogą poruszać się rehabilitanci w ramach terapii po leczeniu w cieplickim uzdrowisku, to chyba najgłupszy pomysł, na jaki mogły wpaść osoby odpowiedzialne za rewitalizację tego terenu. Mamy nadzieję, że architekci planów zweryfikują swoje poglądy i dopuszczą rowery do normalnego ruchu w parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group