Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6862
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wpadli w pułapkę oszusta samochodowego

Piątek, 5 grudnia 2008, 12:24
Aktualizacja: 16:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wpadli w pułapkę oszusta samochodowego
Około stu osób z całej Polski oszukał 43–letni „przedsiębiorczy” mieszkaniec Podhala, który ulokował firmę w Jeleniej Górze. Pobierał zaliczki na poczet sprzedaży zamówionych w Internecie samochodów różnych marek. Na początku grudnia zniknął ze sporą sumką w kieszeni. Długo nie nacieszył się skradzionym majątkiem.

W minioną środę policjanci sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 43-letniego mieszkańca jednej z miejscowości pod Nowym Targiem, który podejrzany jest o szereg oszustw na szkodę wielu osób z całej Polski.

– Mężczyzna będąc właścicielem firmy, której siedziba od września 2008 roku była w Jeleniej Górze zajmował się pośrednictwem w sprzedaży samochodów różnych marek, sprowadzonych z zagranicy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Oferta dotycząca pojazdów znajdowała się na stronie internetowej firmy. Klient decydując się na zakup konkretnego modelu samochodu wpłacał zaliczkę w wysokości od 6000 – 8000 zł na konto właściciela. Dla podniesienia wiarygodności firmy część umów zawieranych z klientami była potwierdzona notarialnie. Właściciel zapewnił sobie w umowach dwumiesięczny termin realizacji zamówień.

Jak ustalili policjanci od września do końca listopada sprawca oszukał co najmniej 100 osób z całej Polski. – Szacujemy, że pokrzywdzonych jest znacznie więcej. Kiedy dobiegał dwumiesięczny termin realizacji wcześniejszych zamówień 43-latek „zniknął” – mówi nadkom. Bagrowska.

Delikwent został zatrzymany w swoim domu w jednej z miejscowości pod Nowym Targiem. Trafił do policyjnego aresztu. Za oszustwa grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję za inne przestępstwa. Wystąpiono z wnioskiem o jego aresztowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group