• Czwartek, 20 lutego 2020
  • Godz. 9:02
  • Imieniny: Leontyny, Leona, Zenobiusza
  • Czytających: 4366
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wpadka złodzieja - radiowóz staranowany

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 12 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Sukcesem policji zakończył się brawurowy pościg za mężczyzną, który ukradł wartego 100 tysięcy złotych mercedesa sprintera.

Niemal filmowe sceny rozegrały się w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie gminy Stara Kamienica. Patrol policji zauważył poruszającego się mercedesa w jednej z miejscowości gminy. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie się kierowcy. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

Siedzący za kierownicą pojazdu nie zatrzymał się jednak tylko rozpoczął ucieczkę, podczas której – wrzucając bieg wsteczny – dwukrotnie staranował policyjne auto – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Na szczęście uszkodzenia radiowozu nie unieruchomiły go. Policjanci ruszyli w pościg za pędzącym z ogromną prędkością mercedesem. Złodziej został w końcu zmuszony do zatrzymania się.

Policja ustaliła, że wspomniany mercedes został skradziony tej samej nocy z ulicy Francuskiej w Jeleniej Górze. Wewnątrz auta znaleziono narzędzia, które posłużyły przestępcy do kradzieży pojazdu.
Okazało się również, że 33-latek ma na swoim koncie więcej czynów przestępczych i jest poszukiwany kilkoma listami gończymi.

Brawurowy złodziej trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz czeka go sprawa karna. Za wymienioną kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia. Odpowie także za częściowe zniszczenie policyjnego radiowozu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Bahama 12-12-2006 11:18
no to ładnie, złodziejstwo wszedzie, teraz takie sposoby mają nawet najlepiej zabezpieczone auto może sie stać celem kradzieży, co za świat ?? co za ludzie ??
~jeleniogórzanka 12-12-2006 11:25
Brawo dla Policji! Oby więcej takich akcji zakończonych sukcesem!
~Rysiek 12-12-2006 12:23
Dla policjantow, ktorzy go zatrzymali po medalu i po premii za to, ze nie odpuscili zlodziejowi i doprowadzili do jego zatrzymania.
~Obywatel 12-12-2006 12:48
A sąd i tak go uniewinni bo niska szkodliwość spoleczna. WIELKIE BRAWA DLA POLICJI, tylko sądy trzeba by było jeszcze spacyfikować by madrzejsze wyroki zasądzały. Za to za obrazę prezydenta bedą ścigać do smierci :)
~20inch 12-12-2006 12:57
policjanci narazaja tylek i dostana premie 200 zl a ich szef za dobra statystyke zatrzyman 2000 sobie przyzna. tak sie u nas motywuje policjantow do dzialania.
~cdi 12-12-2006 13:03
Jakie premie dla policjantow!? Za to im płaca! Nie za spanie w radiowozie!
~Iza 12-12-2006 13:03
No-no-no, a czym to nasz policja jechała? Bo Poldek odporny jest na takie numery, ale Merca raczej by nie dogonił - chyba, że go sposobem wzięli.
~DoRo 12-12-2006 13:29
Powinein również odpowiadać za napaść na policjanta ( wszakże staranowania policyjnego radiowozu jest napaścią na funkcjonariuszy pełniących służbę jak również nieumyślne narażenie funkcjonariuszy policji na smierć lub kalectwo ). Za samą kradzież nic nie dostanie bo polskie prawo wypuszcza złodziei których zatrzymuje policja, dlatego powinni go potraktowac również z innego art KK. Kamieniołomy i co najmniej 15 lat bez mozliwości warunkowego zwolnienia.
~komarno 12-12-2006 14:32
Premia za determinację dla policjantów, oraz dopięcie spraw do końca.
~spedy 12-12-2006 14:39
brawa brawa dla złodzieja mógł ukraść malucha
~Holejnik 12-12-2006 15:10
Wielkie brawo dla służb prewencji szkoda tylko że funkcjonariusze nie użyli broni palnej, było by po sprawie.
~do Obywatel 12-12-2006 16:09
Tak szybko go nie wypuszczą bo ścigany jest trzema listami gończymi w tym jeden międzynarodowy.
~piwko 12-12-2006 16:28
pewnie pedzili ze 25 na godzine:)można jakiś film na podstawie tego nakrecic!!!
~jojo 12-12-2006 17:22
Czyzby banda zlodzieji Marka H. z Piechowic stracila jednego bandziora... Brawa dla Policji !!!
~Emeryt 12-12-2006 17:58
Kiedyś podobnie straciłem auto - odzyskałem co prawda własnoręcznie, tym niemniej może ta ekipa zasłuży sobie na dobre imię. Na skuteczną policję można płacić a nie na tą co w krzakach stoi i łapie malucha bo 60 po mieście jechał.
~Mi(S)iek 12-12-2006 20:00
Zaraz, zaraz chwila jakie premie?? Za co ta premia niby?? To że im sie udało raz kogoś złapać to odrazu premia?? Oni od tego są do cholery, dostają kase i mają łapać takich ludzi. Może odrazu ich odznaczcie czterdziestoma medalami za to. Gdyby nie stali ciągle w krzakach to by częściej były pościgi. Ciągle tylko łapią za byle co. Pewnie przypadkowo tego bandziora złapali bo szybko jechał a oni akurat jechali poldkiem po hamburgery... tak to już jest...
~Kij 12-12-2006 22:48
Oj ,,Mi(S)iek" może i dostają kasę, ale jest to ciężko zarobiona kasa. Znasz historie o kiju i marchewce, przypomnę. Ciągnie osioł wóz, a nad nim wisi, na końcu kija marchewka. Chcąc ją zjeść ciągnie ten wóz w nieskończoność.Pewnie i ten biedny osioł zrozumie, że to nie ma sensu. Rozumiesz !!!!!? Wyczuwasz subtelną różnicę między Tobą, a osłem. Jak długo byś pociągnął ???? A u ciebie te byle co? Co to było-może włamanko? Ode mnie brawa dla,,POLICJI", raczej dla policjantów, a w szczególności tych z takzwanej ulicy, to chyba najwięcej im można zawdzięczać.
~Radek 13-12-2006 0:02
Pięknie-bardzo dobrze,że nie przerwali pościgu. No i w nocy w gminie Stara Kamiennica /w której zlikwidowano komisariat / - nawet tam ich nie zabrakło - da się zauważyć dużo większa ilość Policji na naszych drogach co owocuje takimi sukcesami niestety dość często padam "ofiarą" prewencyjnych kontroli ,bez popełnienia wykroczenia-czego nie lubię-jadę w miarę przepisowo po to by tego uniknąć przecież - ale jak pomyśle,że łapią wielu pijaków i rajdowców od siedmiu boleści to tak jakoś się troszeczkę mniej mnie te kontrole denerwują. Co do sprawy-to Policjanci ze względu na duże zagrożenie mogli przerwać pościg i poczekać na posiłki-oni jednak się narazili i dzięki temu o kilka aut mniej zginie w Jeleniej Górze. Co do premii - przecież Policjanci się o nią nie ubiegają - jakieś wyższe medium jest od tego - więc czemu tak ostro na ten temat niektórzy piszą. Rzeczywiście pełnili służbę ale wykazali się zaangażowaniem i "nadprogramowo" /mówiąc łopatologicznie/ zadziałali - więc nie mówcie , że premia nie doda motywacji. Tutaj taka akcja-a na święta na koncie 900pln-bez nagrody za narażenie życia ? Wy tez jesteście tacy hojni wobec swoich pracodawców ?
~dobrze zorientowany 13-12-2006 0:09
do Mi(S)iek: premia za to, że zamiast czaić się w krzakach na kierowców i na nich robić wyniki zadali sobie trud żeby dogonić kogoś kto zaczął uciekać i nie osrali się jak zaczął ich taranować tylko do końca ciągnęli temat. Równie dobrze mogli w tym czasie zatrzymać sobie kogoś innego i wypisać mu mandat bez narażania siebie na niebezpieczeństwo i pisania całego stosu papierów i pewnie nie zostawaliby po godzinach, za które tez im nikt nie płaci ani nie oddaje... 200zł za nadstawianie dupy i ciąganie się miesiącami po sądach w dni wole???- Ty robiłbyś to pewnie z miłą chęcią za 1000 zł wypłaty A tak swoją drogą to w Rybnicy nie ma hamburgerów. Za dużo filmów się naoglądałeś...
~do Mi(S)iek 13-12-2006 9:19
Ty baranie a nie pomyślałeś o tym że kasa to motywacja, przykro mówić ale to jedyna motywacja w tych czasach (takich wypłatach),mogli olać kolesia ale jak by to było Twoje auto???
~komarno 13-12-2006 10:22
Tak czytam komentarze i wynika z nich jedno "chłopcy" zrobili co do nich należało i nie ujękli się bezczelnej napaści na radiowóz. Nawet nie wiedzieli kogo gonia a podjęli pościg choć mogli by się z tego wytłumaczyć że rozbity radiowóz a gdyby przestepca miał broń??? Zrobili coś wiecej niż za to im płacą i choć przysięgali ofiarnej słuzby to uważam że powinno sie takich funkcjonariuszy promować wyróżniać najlepiej oczywiscie finansowo . Jeszcze raz. Zrobili to przecież dla nas wiec po co są te rózne komentarze . Pamiętajmy że dopóki nie będziemy widzieli w funkcjonariuszu policji człowieka tak własnie człowieka który naraża życie dla nas to nie zrozumiemy tej pracy. P.S. Nie pracuję w policji ale widze ich pracę
~komarno 13-12-2006 10:24
Jeszcze zapomniałem dopisać jakby mi,Tobie skradziono samochód co wtedy????
~Do Mi(S)iek 13-12-2006 11:29
Ty CZUBIE ZAMILCZ !!!. Nie znasz realiów pracy w Policji to się nie wypowiadaj, bo denerwujesz strasznie swoją głupotą ! Jak mają tgak zajebi..... to czego nie poszłeś tam do pracy, miałbyś bardzo dużą pensje , łapał byś po kilku złodzieji samochodów dziennie. Jelenia Góra by była ostoją spokoju, ale skoro nie jestes to MILCZ, jeśli masz pisać brednie....
~mrok 13-12-2006 11:56
brawo koledzy z K II P JG a Panu, który wspomniał o Marku i jego bandytach z Piechowic obiecuje, że i ten leszczyk upadnie na kolnana. Policja rośnie w siłę, a na KIIP JG - Cieplice naprawdę jest super mocna ekipa to specjaliści od walki wręcz, informatyki i atktyki zielonej oraz czarnej
~do Mi(S)iek od komarna 13-12-2006 12:34
Mi(S)iek jestem rozczarowany Twoja wypowiedzią i brakiem obiektywności, każdy sukces policji jest wynikiem jej cięzkiej pracy, nawet gdyby jechałi po hamburgery to i tak zrobili swoja ciężką robotę. Chciałbym Cie zobaczyć gdybyś Ty był na ich miejscu.Jestem ciekaw Twojej reakcji. Gdyby kazdy z nas stosował sie do przepisów wówczas oni zajęliby sie tylko takimi akcjami ale tak nie jest. Gdy Cie okradna pobija to gdzie idziesz do tych co siedza w krzakach lub do tych co jedzą wtedy. Wiec zastanów sie Co piszesz i spójrz obiektywnie.
~~~spoko~~ 13-12-2006 18:58
spoko-spoko ! jak już jest parę listów to i będą następne ! Policja łapie złodzieji, jednak nie od niej zależy kto będzie siedział a kto nie. Skoro są listy gończe to znaczy że facet był już zatrzymywany - a dalej bryka po wolności. I tym razem za dwa, trzy miesiące sąd go zwolni i będzie odpowiadał z wolnej stopy - i w tym czasie ćwiknie następną brykę a do sądu nie będzie się zgłaszał - czyli wydadzą na niego nastepny liścik !
~arni 17-12-2006 15:28
To chyba poszukiwany Maciej B.z Lubania.Ciesze sie ,ze w końcu złapali tego ......Oj należało mu sie bo juz od dawna powinien siedziec!!!!Dzięki dla policji.
~KPZ 8-01-2007 23:01
pozdro dla rumcajsa spoko ziom z niego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~rudi 16-01-2007 12:11
oby ten gangster posiedzial jak najdłużej.Za to wszystko co zrobił do tej pory powinien dostac 20 lat,no zobaczymy jak na to zareaguje sąd.Mam nadzieję,że go nie wypuszcza i po paru dniach znowu nie beda za nim wysyłac listu gończego jak to było do tyej pory.A niech siedzi i idzie na ciężkie roboty,bo on nigdy nie pracowal,tylko kradł od maleńkosci ,a mamusia Maciusia głaskała za to po główce,a teraz biga po adwokatach i chce wyciagnac synalka na wolność.NIECH SIEDZI W NAJGORSZYM WIEZIENIU TEGO MU ŻYCZE!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group