Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 16733
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Piątek, 19 kwietnia 2019, 16:02
Aktualizacja: Niedziela, 21 kwietnia 2019, 6:49
Autor: SG
Region: Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu zgorzeleckiego ujawnili i zabezpieczyli blisko 1,5 tony suszu tytoniowego wartego prawie milion złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli w powiecie zgorzeleckim dwa busy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcami obu pojazdów byli mieszkańcy powiatu lubańskiego w wieku 33 i 46 lat. Podczas kontroli obu pojazdów funkcjonariusze stwierdzili, że pojazdy po dach wypełnione są tytoniowym suszem. Po zważeniu okazało się, że ciężar towaru wyniósł 1422 kg a jego szacunkowa wartości to 998 tys. zł.

Kierowcy zostali zatrzymani za przewożenie towarów bez polskich znaków akcyzy za co grozi im wysoka kara grzywny oraz do trzech lat pozbawienia wolności. Zatrzymane osoby oraz susz tytoniowy zostały przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego IV Referatu Realizacji w Zgorzelcu, którzy prowadzić będą dalsze czynności - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

11
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
2
8%
Smuci
4
15%
Złości
7
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
282
Zofia
30%
Rozalia
14%
Julia
42%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nauka potwierdza. Mężczyźni chorują bardziej
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Jutro finał Jarmarku Osobliwości i Staroci
 
Aktualności
Fantastyczna Jelenia Góra – to zwycięzcy konkursu
 
Aktualności
"Felerna krzyżówka" znów daje o sobie znać
 
Aktualności
Jelenia Góra znów pełna skarbów i kolekcjonerów
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group