Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8689
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wpadka oszustki "na wnuczka"

Sobota, 13 lutego 2021, 10:15
Autor: WAC
Region: Wpadka oszustki "na wnuczka"
Fot. archiwum
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące wobec kobiety podejrzanej o współudział w oszustwach metodą „na wnuczka”.

Do popełnienia oszustw na szkodę mieszkanek powiatu kamiennogórskiego i lwóweckiego doszło 1 lutego. Za każdym razem sprawcy telefonicznie informowali kobiety o rzekomym wypadku samochodowym ze skutkiem śmiertelnym, który miał być spowodowany przez ich córkę lub syna. Jedynie przekazanie pieniędzy na zapłacenie kaucji miało pozwolić na uniknięcie tymczasowego aresztowania rzekomego sprawcy wypadku. Po odbiór gotówki zgłaszał się wysłany przez oszustów kurier. W ten sposób jedna z pokrzywdzonych przekazała przestępcom 80 tysięcy złotych. Kolejne z oszukanych kobiet straciły odpowiednio około 45 tysięcy złotych i 20 tysięcy złotych.

Po ustaleniu, że jednym ze sprawców była 29-letnia Monika B., została ona zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Kobiecie zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami trzech przestępstw oszustwa. Po przesłuchaniu podejrzanej skierowano wobec niej wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.

Zarzucone podejrzanej przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Śledztwo jest rozwojowe.

Twoja reakcja na artykuł?

14
61%
Cieszy
5
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group