Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3755
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wpadka oszusta i fałszerza

Poniedziałek, 11 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 września 2006, 11:26
Autor: Ler
W ręce policji wpadło dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić pieniądze z placówki udzielającej pożyczek.

Mężczyźni, mieszkańcy Jeleniej Góry i Piechowic, mają 45 i 56 lat. Jeleniogórzanin podejrzany jest o oszustwo, a drugi o poświadczenie nieprawdy i naruszenie zakazu sądowego.

Do zdarzenia doszło 8 września w Jeleniej Górze. 45-latek chciał uzyskać pożyczkę w wysokości 5700 zł. W tym celu przedłożył sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Drugi z zatrzymanych wystawił kolejny dokument i potwierdził nieprawdę, że pożyczkobiorca jest u niego zatrudniony.
Jednak firma widniejąca na pieczątce przynajmniej od około dwóch lat nie prowadzi działalności gospodarczej i nikogo nie zatrudnia.

Ponadto, jak ustalili policjanci, 56-latek kierował samochodem wbrew postanowieniu Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, który wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów.
Oszuści trafili do „policyjnego aresztu”. – Jeleniogórzaninowi za popełnione przestępstwo grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności, a jego koledze do pięciu. Obaj zostali objęci dozorem policyjnym – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group