Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3594
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wpadka fałszerzy

Środa, 16 września 2020, 7:01
Autor: WAC
Region: Wpadka fałszerzy
Fot. KAS
Funkcjonariusze i pracownicy dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) rozbili dużą grupę przestępczą, która fałszowała faktury VAT.

Fałszywe dokumenty były oferowane za pomocą ogłoszeń typu „Dam koszty", a działalność szajki była prowadzona na terenie całego kraju. Oszuści posługiwali się danymi adresowymi i numerami NIP zarejestrowanych przedsiębiorców. Ustalono, że w ten sposób wykorzystano dane 1,5 tys. podmiotów gospodarczych z całej Polski.

W czynności procesowe i operacyjne było zaangażowanych ponad 100 funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej, łódzkiej, małopolskiej i zachodnio-pomorskiej KAS oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych i karnych, związanych z wykorzystaniem fałszywych faktur. Przeszukano 116 miejsc zamieszkania, prowadzenia działalności i przechowywania dokumentacji podatkowej. Rozpoczęto też 51 kontroli celno-skarbowych. Części podejrzanym zablokowano ich rachunki bankowe w kwocie ponad 1 mln zł. Śledczy zabezpieczyli mienie o wartości ponad 2,5 mln zł.

W wyniku działalności grupy przestępczej Skarb Państwa stracił prawie 18 mln zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

43
74%
Cieszy
4
7%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
7
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group