Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5536
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wpadka fałszerzy

Środa, 16 września 2020, 7:01
Autor: WAC
Region: Wpadka fałszerzy
Fot. KAS
Funkcjonariusze i pracownicy dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) rozbili dużą grupę przestępczą, która fałszowała faktury VAT.

Fałszywe dokumenty były oferowane za pomocą ogłoszeń typu „Dam koszty", a działalność szajki była prowadzona na terenie całego kraju. Oszuści posługiwali się danymi adresowymi i numerami NIP zarejestrowanych przedsiębiorców. Ustalono, że w ten sposób wykorzystano dane 1,5 tys. podmiotów gospodarczych z całej Polski.

W czynności procesowe i operacyjne było zaangażowanych ponad 100 funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej, łódzkiej, małopolskiej i zachodnio-pomorskiej KAS oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych i karnych, związanych z wykorzystaniem fałszywych faktur. Przeszukano 116 miejsc zamieszkania, prowadzenia działalności i przechowywania dokumentacji podatkowej. Rozpoczęto też 51 kontroli celno-skarbowych. Części podejrzanym zablokowano ich rachunki bankowe w kwocie ponad 1 mln zł. Śledczy zabezpieczyli mienie o wartości ponad 2,5 mln zł.

W wyniku działalności grupy przestępczej Skarb Państwa stracił prawie 18 mln zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

43
74%
Cieszy
4
7%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
7
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group