Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5932
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Worldloppet na Rocznym Zgromadzeniu w Szklarskiej Porębie

Sobota, 19 czerwca 2010, 19:10
Aktualizacja: 19:13
Autor: arec
Szklarska Poręba: Worldloppet na Rocznym Zgromadzeniu w Szklarskiej Porębie
Fot. arec
W Szklarskiej Porębie dobiega końca Roczne Zgromadzenie Worldloppet. Biorą w nim udział organizatorzy największych biegów masowych na świecie.

Zgromadzenie debatowało o sprawach organizacyjnych i finansowych. – Takie spotkanie jest również znakomitą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy organizatorami poszczególnych biegów – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Hotelu Las Angelo Corradini, prezydent Worldloppet.

Corradini ocenił tegorocznym Biegu Piastów – Był dobrze zorganizowany, zawodnicy startowali w dobrych warunkach i na dobrze przygotowanych trasach.

Prezydent Worldloppet był mile zaskoczony dużą ilością początkujących zawodników, którzy wystartowali w Biegu Piastów – Być może to zasługa Justyny Kowalczyk, ale jest to pozytywny znak – mówił Corradini.

Opowiadając o swojej wizycie na Polanie Jakuszyckiej przed 20 laty Corradini wspominał - Jeżeli chodzi o las było dużo gorzej. W tym roku kiedy przyjechałem zobaczyłem piękny nowy las.

Corradini powiedział jednocześnie, że organizatorzy będą musieli poprawić pewne niedociągnięcia wśród których wymienił: problemy z transportem zawodników, parkingi, tablice informacyjne dla zawodników zza granicy, wymiana złamanych kijków. Powinno pojawić się również więcej punktów z czerwonym krzyżem. Prezydent Worldloppet stwierdził także, że przy obecnej ilości zawodników warunki są odpowiednie, ale przy większej liczbie biegaczy trzeba będzie poszerzyć trasy.

Przewodniczący obradom tegorocznego zgromadzenia Radovan Havlin z Jizerskiej Padesatki poinformował, że Worldloppet postanowiło zaprosić organizatorów rosyjskiego biegu w Rybińsku. Przedstawią oni swoje dotychczasowe osiągnięcia i być może bieg zostanie przyjęty do Worldloppet.

Julian Gozdowski, komandor Biegu Piastów wyraził nadzieję, że tegoroczny Bieg Piastów i organizacja Rocznego Zgromadzenia udowodniły, że przyjęcie Biegu Piastów do Worldloppet było dobrą decyzją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group