Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 5760
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Worldloppet na Rocznym Zgromadzeniu w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 19 czerwca 2010, 19:10
Aktualizacja: 19:13
Autor: arec
Fot. arec
W Szklarskiej Porębie dobiega końca Roczne Zgromadzenie Worldloppet. Biorą w nim udział organizatorzy największych biegów masowych na świecie.

Zgromadzenie debatowało o sprawach organizacyjnych i finansowych. – Takie spotkanie jest również znakomitą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy organizatorami poszczególnych biegów – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Hotelu Las Angelo Corradini, prezydent Worldloppet.

Corradini ocenił tegorocznym Biegu Piastów – Był dobrze zorganizowany, zawodnicy startowali w dobrych warunkach i na dobrze przygotowanych trasach.

Prezydent Worldloppet był mile zaskoczony dużą ilością początkujących zawodników, którzy wystartowali w Biegu Piastów – Być może to zasługa Justyny Kowalczyk, ale jest to pozytywny znak – mówił Corradini.

Opowiadając o swojej wizycie na Polanie Jakuszyckiej przed 20 laty Corradini wspominał - Jeżeli chodzi o las było dużo gorzej. W tym roku kiedy przyjechałem zobaczyłem piękny nowy las.

Corradini powiedział jednocześnie, że organizatorzy będą musieli poprawić pewne niedociągnięcia wśród których wymienił: problemy z transportem zawodników, parkingi, tablice informacyjne dla zawodników zza granicy, wymiana złamanych kijków. Powinno pojawić się również więcej punktów z czerwonym krzyżem. Prezydent Worldloppet stwierdził także, że przy obecnej ilości zawodników warunki są odpowiednie, ale przy większej liczbie biegaczy trzeba będzie poszerzyć trasy.

Przewodniczący obradom tegorocznego zgromadzenia Radovan Havlin z Jizerskiej Padesatki poinformował, że Worldloppet postanowiło zaprosić organizatorów rosyjskiego biegu w Rybińsku. Przedstawią oni swoje dotychczasowe osiągnięcia i być może bieg zostanie przyjęty do Worldloppet.

Julian Gozdowski, komandor Biegu Piastów wyraził nadzieję, że tegoroczny Bieg Piastów i organizacja Rocznego Zgromadzenia udowodniły, że przyjęcie Biegu Piastów do Worldloppet było dobrą decyzją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mks 20-06-2010 17:47
Już chyba najwyższy czas podziękować Panu Julianowi za wieloletni wkład w zacofanie Jakuszyc. Jedyne takie miejsce w Polsce z takimi warunkami klimatycznymi i co? NIC tylko wielki pic. Biegałem tam w latach 70-tych, biegam i teraz. Nic sie nie zmienia, tylko kosmetyka. Leczenie syfa pudrem. Potrzebny jest ktoś z wizją, młody, energiczny. Pomysły P. Gozdowskiego się wypaliły.
~Gryf 22-06-2010 20:56
My powiniśmy przez cały czas dziekować Panu Julianowi i cenic go za to co stworzył. Stworzył to dla biegaczy i jesteśmy mu wdzieczni. Zawiść i zazdrość nie zna granic !!!!!!!!!!!
~Krzysztof. S.P. 1-07-2010 23:54
Mało było osób wierzących w puchar świata. Ale te osoby to ludzie z dużym sercem.Nie było łatwo przekonać FIS.Nie wiem kto wykonał najwięcej pracy aby doprowadzić do przekonania delegacji z FIS.Magicznym osobą bardzo dziękujemy.Nie powinniśmy się dzielić lecz cieszyć się tą pozytywną decyzją.Czeka nas teraz dużo pracy aby przekonać jak największą rzeszę mieszkańców naszego regionu.Damy radę wierzę w was.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group