Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6077
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świętoszów: Worek medali młodych fighterów!

Środa, 4 grudnia 2013, 13:28
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2013, 16:07
Autor: MDvR
Świętoszów: Worek medali młodych fighterów!
Fot. użyczone
21 zawodników z klubów Shidokan Jelenia Góra, Gwardia Jelenia Góra i Shidokan Bolków w wieku od 4 do 14 lat wzięło udział w sobotę, 30 listopada w zawodach zorganizowanych przez Malinowski Team w Świętoszowie. Mali sportowcy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu samuraja, sumo grappling i junior grappling oraz sparingach na zasadach K–1.

Jelenią Górę reprezentowali: Filip Chmielewski, Szymon Gadecki, Patryk Zubik, Hubert Świętoń, Kacper Omelko, Mateusz Tuchto, Ines Gredes, Olek Chadży, Wiktor Pęczek, Kacper Szajkowki, Julia Zawadziłło, Patryk Dziedzicki, Jakub Lelewicz, Marco Ricottone, Miron Szymański, Brajan Bzowy, Wiktoria Bzowy, Bartosz i Tomasz Siwierscy.

Pierwszy odbył się drużynowy bieg samuraja, który został podzielny na pięć drużyn. Nasi zawodnicy zdecydowanie zdominowali pozostałych startujących zdobywając pierwsze złote medale. Następnie rozpoczęto rywalizację w sumo grappling, która ze względu na dużą ilość startujących odbywała się na dwóch matach. W tej konkurencji nasi podopieczni zdobyli 4 złote medale, 3 srebrne i 3 brązowe. Po dekoracji medalowej zostały rozegrane walki w junior grappling. Jeleniogórscy zawodnicy musieli wykazać się znajomościami technik grapplingu (parteru). Tutaj także bardzo dobrze spisali się podopieczni Mariusza Ligiżyńskiego zdobywając 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Po zakończeniu wszystkich konkurencji dzieci i rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który dodał im energii i sił na kibicowanie najstarszym zawodnikom, którzy walczyli na zasadach K1. W tej konkurencji Shidokan Jelenią Górę reprezentowali Dominik Nowak oraz Mateusz Furman. Mimo młodego wieku zapreprezentowali wysoki poziom. Sparingi te były dobrym przygotowaniem do Ligi Thai-Boxingu, która odbędzie się 14 grudnia w Jaworze.

- Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali przy startach jeleniogórskich fighterów, a w szczególności Pani Małgorzacie Omelko, która pełniła funkcję kierownika klubu oraz firmie RO-KO za transport dzieci – mówi Mariusz Ligiżyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
392
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group