Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 5390
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wolna Grupa Bukowina zabrzmiała w „Muflonie”

Wtorek, 28 marca 2017, 7:45
Aktualizacja: Środa, 29 marca 2017, 7:59
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Wolna Grupa Bukowina zabrzmiała w „Muflonie”
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
W minioną sobotę (25.03) sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury "Muflon" w Sobieszowie pękała w szwach. Prawie 250 miłośników zespołu zjechało z całego regionu, aby wysłuchać doskonale znanych, ponadczasowych utworów, które w świadomości wielu istnieją od zawsze.

Grażyna Kulawik (wokal), Wacław Juszczyszyn (wokal, gitara), Krzysztof Żesławski (gitara basowa), Marek Zarankiewicz (instrumenty perkusyjne) oraz ten, który swoje życie związał z Karkonoszami – Wojciech Jarociński (wokal, gitara), oczarowali publiczność takimi poetyckimi balladami, jak „Majster Bieda”, „Bukowina”, „Bez słów” czy „Czarny łeb słonecznika”. Nie zabrakło też kultowej „Rzeki” i „Sielanki o domu”, którą razem z zespołem wykonali Ania i Marcin Sweklej, wieloletni przyjaciele grupy.

Prawie dwugodzinny koncert i trzykrotne bisy po raz kolejny ukazały, jak niezwykłym fenomenem jest Wolna Grupa Bukowina, której muzyka od lat znajduje wciąż kolejnych, wiernych słuchaczy. I jak pisał Paweł Szeromski z radiowej "Trójki": „Wydaje się, że te pieśni były zawsze, jak pozornie nieważne, w mech odziane górskie kamienie. I pozostaną dopóki w nas trwać będzie sad”.

Sobotnie wydarzenie miało wyjątkowy charakter, nie tylko przez to, że ostatni koncert w "Muflonie" miał miejsce 6 lat temu, ale również dlatego, ponieważ zbiegł się z jubileuszem 45-lecia pracy twórczej grupy. Tę wyjątkową rocznicę publiczność uczciła śpiewając na stojąco gromkie "Sto lat, niech wciąż tak grają nam", życząc zespołowi i sobie samym, aby pieśń Bukowiny nigdy nie ustała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group