Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6835
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wolna Grupa Bukowina wystąpi w „Muflonie”

Wtorek, 7 marca 2017, 7:09
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 7:21
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Wolna Grupa Bukowina  wystąpi w „Muflonie”
Fot. Organizator
W Miejskim Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze 25 marca o godz. 18.00 zagra zespół Wolna Grupa Bukowina. W sali widowiskowej wybrzmią doskonale znane i kochane w naszym regionie piosenki; te, których echo wciąż rozbrzmiewa na karkonoskich szlakach i w schroniskach: m.in. „Sielanka o domu”, „Rzeka”, „Majster Bieda”.

W 2011 roku w Miejskim Domu Kultury „Muflon” świętowano 40-lecie istnienia zespołu, ogromne zainteresowanie tamtym koncertem i powodzenie, którym się cieszył, skłoniły Organizatorów do zaproszenia Wolnej Grupy Bukowina powtórnie. Zbiega się to zaproszenie z następną ważną rocznicą czyli 45-leciem pracy twórczej grupy. Przychodzi też refleksja, że być może będzie to pożegnalna trasa tego zespołu, a dla wielbicieli piosenki autorskiej Wojciecha Bellona może to być ostatnia szansa, by wysłuchać piosenek w wykonaniu kultowej Wolnej Grupy Bukowina na koncercie.

Wiele łączy zespół z naszymi terenami. Wolna Grupa Bukowina jest związana z Karkonoszami od początków swojego istnienia, to w Szklarskiej Porębie, w 1971 roku, zadebiutowała na Giełdzie Piosenki Studenckiej; Domek Myśliwski to zwyczajowe miejsce spotkań zespołu po „giełdowiskach”; zaś w styczniu 2017 Wolna Grupa Bukowina wystąpiła w Schronisku Samotnia jako silne wsparcie dla Górskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncert ten, na pewno, będzie doskonałą okazją, dla sympatyków piosenki studenckiej, autorskiej i poezji śpiewanej, by wspomnieć studenckie czasy, górskie wyprawy, a także sposobnością do wspólnego śpiewania.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: Grażyna Kulawik – śpiew; Wojciech Jarociński – śpiew, gitara; Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara; Wojciech Maziakowski – gitara basowa; Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne; Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna.

Bilety do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, cena 25 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group