Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 9770
Zalogowanych: 77
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury z nagrodami

Piątek, 17 stycznia 2014, 7:16
Aktualizacja: 7:18
Autor: MDK
Region: Wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury z nagrodami
Fot. MDK
Zespół „Minimum” oraz solistki: Katarzyna Kasprzak i Ewa Kobielska z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze znaleźli się w gronie laureatów XIII Dziecięcego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Atrium 2014.

Organizatorem festiwalu, który odbył się 14 stycznia był Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” w Legnicy przy współudziale Urzędu Miasta oraz lokalnej telewizji. W imprezie wzięło udział 36 solistów oraz 20 zespołów wokalnych z Dolnego Śląska w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 lat oraz od 11 do 13 lat.

Jury festiwalu doceniło umiejętności wokalne i poziom artystyczny wykonawców z Jeleniej Góry, przyznając grupie „Minimum” pierwsze miejsce w kategorii zespołów, Katarzynie Kasprzak - drugie miejsce oraz Ewie Kobielskiej – wyróżnienie w kategorii solistów. Wszyscy laureaci są uczestnikami zajęć Studia Piosenki MDK pod opieką artystyczną Renaty Kryńskiej.

Katarzyna Kasprzak wystąpiła również na koncercie galowym IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 6-7 stycznia w pięknym Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sobocie (Dolny Śląsk). Wśród 433 zgłoszeń w eliminacjach i 57 finałowych wykonań znalazła się również wokalistka z MDK. Festiwalowemu jury przewodniczył w tym roku Zbigniew Wodecki, znany i ceniony muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
657
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Gruzrobota
Trwa wielki remont drogi nr 366
 
Aktualności
Borowice brzmią Gitarą i...poezją
 
112
Wypadek w Rybnicy – efekt domina
 
112
Po alkoholu spowodował wypadek na Wolności
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group