Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5569
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Wójt Jeżowa Sudeckiego z absolutorium

Wtorek, 29 czerwca 2021, 11:20
Aktualizacja: 11:20
Autor: Ewa Fit
Jeżów Sudecki: Wójt Jeżowa Sudeckiego z absolutorium
Fot. Archiwum Jelnki.com/WAC
W poniedziałek (28.06) w Jeżowie Sudeckim odbyła się XXV sesja rady gminy.

Po wybraniu protokolanta, przedstawiony został program sesji, który zaakceptowało 11 obecnych ( 4 nieobecnych). Przewodniczący wspomniał o zmarłym niedawno Bogusławie Chodaku, radnym powiatu karkonoskiego oraz wiceprzewodniczącym rady Jeżowa Sudeckiego w dwóch pierwszych kadencjach nowopowstałego samorządu. Radni uczcili jego odejście minutą ciszy.

Podczas sesji miało miejsce również pożegnanie wieloletniej nauczycielki oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - Anny Kędzierskiej, która po 35 latach pracy przechodzi na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Po krótkim, obustronnym podziękowaniu za współpracę, wójt gminy - Edward Dudek przedstawił raport o stanie gminy z 2020 rok. Radni zaakceptowali raport oraz sprawozdanie z wykonania planu finansowego za rok miniony.

W dalszej części sesji podjęto uchwały dotyczące m.in. zmian w gminnym budżecie na 2021 rok, zgłoszenia kandydata na pozaetatowego członka kolegium regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z miejscem pracy w Zespole Zamiejscowym w Jeleniej Górze czy wystąpienia Gminy Jeżów Sudecki ze Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu.

Radni udzielili wójtowi wotum zaufania i po przyjęciu protokołu z XXIV sesji rady gminy, obrady XXV sesji zostały zamknięte.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group