Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3671
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wojna z wygodnickimi zmotoryzowanymi

Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 15:38
Aktualizacja: Wtorek, 27 stycznia 2009, 8:32
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wojna z wygodnickimi zmotoryzowanymi
Fot. Angela
Przykra niespodzianka spotkała dzisiaj kierowców, którzy parkując w niedozwolonych miejscach przy ulicy Bankowej, chcieli zaoszczędzić czasu i pieniędzy. Po powrocie do aut (niektórych bardzo drogich) właściciele zastali na kołach pojazdów blokady straży miejskiej, za zdjęcie których musieli zapłacić do 600 złotych.

Po godzinie 13 patrol łączony straży miejskiej i policji zabrał się za przywracanie porządku w centrum miasta na zakorkowanych miejscach ze znakiem zakazu zatrzymywania się. Blokady założono m.in. na trzech stojących obok siebie pojazdach obok sądu przy ulicy Bankowej.

Kto zaparkował tam swoje auto, popełnił cztery wykroczenia jednocześnie: postój w obrębie skrzyżowania, złamanie zakazu zatrzymywania, parkowanie nierównoległe do krawędzi jezdni oraz postój na miejscu przeznaczonym wyłącznie dla autobusów. Za takie zachowanie kierujący mogli zapłacić nawet do 600 złotych mandatu.
– Mnie i innych ludzi stać jest na zapłacenie złotówki za parking, a kierowców wożących się takimi furami, jak widać, nie stać – komentował jeden z przechodniów.

Podczas interwencji przy radiowozie zatrzymywali się inni zmotoryzowani, którzy wskazywali funkcjonariuszom kolejne miejsca bezprawnego parkowania. Według strażników miejskich najczęściej kierowcy łamią przepisy stając właśnie na ulicy Bankowej, zarówno przy sądzie, jak i przy kwiaciarni Esy Floresy. Inne nagminnie „zastawiane” zakazy zatrzymywania to plac kard. Wyszyńskiego przy banku PKO, ulica Lwówecka przy Kolegium Karkonoskim, plac Piastowski w Cieplicach, ulica Sadowa koło WORD- u oraz koperty dla niepełnosprawnych. Za ustawienie auta na kopercie można dostać mandat w wysokości 500 złotych.

Straż miejska i policja zapowiadają dalsze kontrole i kary dla łamiących zakaz zatrzymywania się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group