Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6052
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Wojna światów – spotkanie autorskie w Bukowcu

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 11:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: Krzysztof Tęcza
Bukowiec: Wojna światów – spotkanie autorskie w Bukowcu
Fot. Archiwum Organizatora
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy działająca w Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu zaprasza na spotkanie autorskie z Bogusławem Jasińskim (filozofem, pisarzem, reżyserem) poświęcone powieści pt. Wyrok. Organizacja i prowadzenie Krzysztof Tęcza. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w pałacu w Bukowcu w piątek, 3 grudnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wojna światów, czyli jak jest możliwe ocalenie - swoje spotkanie autorskie tak właśnie zdecydował się zatytułować autor poczytnej powieści pt. „Wyrok”. Była ona przedstawiana w Warszawie w Związku Literatów Polskich i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Tym razem spotkanie, tak właśnie zatytułowane, ma być poświęcone dyskusji, dla której inspiracją jest książka.

Jej treścią jest wędrówka bohatera na szczyt góry, gdzie raz w roku podczas mszy można doznać odpuszczenia wszelkich grzechów. Śledzimy zatem trasę tego wędrowania, a jej kolejnymi stacjami są autentyczne miejsca o nazwach doskonale znanych dla mieszkańców Karkonoszy i Gór Izerskich – zachowane bowiem zostały prawdziwe nazwy geograficzne. Jednocześnie autor, niemalże przy każdej takiej stacji w wędrówce, wplata bardzo barwne retrospekcje historyczne, sięgające lat pięćdziesiątych (jak chociażby przywołana historia wydobycia uranu w Budnikach i Kowarach) oraz rozległe antycypacje, sięgające lat sześćdziesiątych i dalej naszego wieku. Wszystko to razem daje obraz świata coraz bardziej stotalizowanego: od opresji stalinowskiej, aż po wizję panowania jednego wielkiego systemu, opartego o totalną inwigilację i odczłowieczenie jednostki. Nasz bohater nieustannie ucieka przed takim światem – stąd wątki sensacyjne w tej powieści.

Uczestnikami będą także artyści, krytycy i działacze społeczni z Wrocławia i Warszawy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group